Obrzydliwe zachowanie piłkarza. Został aresztowany

Do mrożących krew w żyłach scen doszło podczas meczu Sao Paulo RS z Guarani. William Ribeiro został aresztowany po brutalnym ataku na arbitra spotkania.

Piotr Bobakowski
Atak na sędziego w Brazylii Twitter / twitter.com/peleiafc / Atak na sędziego w Brazylii
Zawodnik Sao Paulo RS William Ribeiro brutalnie kopnął sędziego Rodrigo Crivellaro w trakcie poniedziałkowego meczu ligowego z Guarani w rozgrywkach Campeonato Gaucho 2. Kamery telewizyjne zarejestrowały atak na arbitra (patrz wideo poniżej).

Do zdarzenia doszło w 2. połowie spotkania. Piłkarz Sao Paulo najpierw powalił sędziego na ziemię mocnym kopnięciem w nogi, by po chwili wyprowadzić kolejne kopnięcie, tym razem w głowę leżącego arbitra. Ofiara bestialskiego ataku straciła przytomność i została przetransportowana do szpitala.

Według najnowszych doniesień brazylijskich mediów, Crivellaro odzyskał przytomność w klinice, gdzie pozostaje pod obserwacją lekarzy. William Ribeiro z kolei został zatrzymany jeszcze na stadionie przez żandarmerię wojskową, zanim został przewieziony na posterunek policji.

Pojedynek pomiędzy Guarani i Sao Paulo RS został przerwany na pół godziny przed końcem (przy stanie 1:0 ) i ma zostać wznowiony we wtorek o godzinie 17:00 miejscowego czasu.

"Mecz został przerwany. Żadne mistrzostwa nie są warte ludzkiego życia. Życzymy zdrowia sędziemu Rodrigo Crivellaro. NIC nie usprawiedliwia agresji" - napisano na twitterowym profilu Sao Paulo RS.