Może pokazać, jak PSG oszukuje. Mocne słowa szefa La Ligi

Prezes ligi hiszpańskiej Javier Tebas jest przekonany o tym, że władze Paris Saint-Germain łamią zasady Finansowego Fair Play.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Javier Tebas Getty Images / Isabel Infantes/Europa Press / Na zdjęciu: Javier Tebas
W wywiadzie dla "L'Equipe" Javier Tebas zakwestionował sposób, w jaki postępuje Paris Saint-Germain. Prezes hiszpańskiej La Ligi zapewnił, że ​​może przedstawić dowody na to, iż... francuski klub oszukuje!

- Mogę pokazać ich oszustwo i łamanie zasad Finansowego Fair Play. Jak PSG może nam wyjaśnić to, że obecnie mają skład warty prawie 600 mln euro? Jeśli wygrasz rozgrywki Ligue 1, nie zarobisz więcej niż ok. 45 mln euro. To po prostu niemożliwe - ocenił.

- Zaprosiłem prezesa Al-Khelaifiego oraz szefa Ligue 1 Vincenta Labrune'a na spotkanie, żeby pokazać im te nieprawidłowości. Wszystko na konkretnych liczbach, ale oni nie odpowiedzieli. Krytykują mnie, a nie reagują - dodał Tebas.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozalny gol na Ukrainie. Jak to wpadło?!

59-letni prawnik jest przekonany o tym, że PSG nie generuje pieniędzy na zespół, który aktualnie posiada. Jego zdaniem, to powoduje zakłócenie konkurencji w europejskiej piłce. - Stan posiadania PSG nie odpowiada faktycznemu sponsorowaniu. Nie jestem jedynym, który tak mówi - zakończył.

Finansowe Fair Play UEFA (FFP) to zasada przyjęta w maju 2010 r., mająca na celu zapobieganie nadmiernym wydatkom klubów piłkarskich, które spowodowałyby, że wydawałyby więcej niż zarobiły.

Zobacz:
Burza o nową umowę La Ligi. Federacja uderza w Javiera Tebasa
Real Madryt zakwestionował porozumienie La Ligi. Idzie z nią na spór prawny

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×