Napastnik Jagiellonii zapewnił wygraną Litwinom. Bośnia i Hercegowina odrabia straty

Do szóstej kolejki Litwa czekała na pierwsze punkty w eliminacjach mistrzostw świata, Fiodor Cernych ustrzelił dublet w starciu z Bułgarią (3:1). Bośnia i Hercegowina pewnie wygrała z Kazachstanem (2:0) i jest wiceliderem grupy D.

Rafał Szymański
Fiodor Cernych WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Fiodor Cernych
Reprezentanci Bułgarii mieli doskonałą sytuację w 14. minucie spotkania. Dimitar Iliev został wyznaczony do wykonania rzutu karnego, ale Ernestas Setkus bez trudu złapał piłkę po jego uderzeniu.

Byli piłkarze Jagiellonii poradzili sobie z defensywą gości w 18. minucie. Arvydas Novikovas zagrał do lepiej ustawionego Justasa Lasickasa, a ten otworzył wynik meczu. Bułgarzy odpowiedzieli w 64. minucie, Kiril Despodov świetnie przymierzył z rzutu wolnego.

Ostatnie dziesięć minut należało do Fiodora Cernycha. Novikovas oddał piłkę napastnikowi, który mocno uderzył wolejem i po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. Chwilę później Cernych skompletował dublet po asyście Ovidijusa Veribickasa.

Zawodnik białostoczan zapewnił swojej drużynie pierwsze punkty w eliminacjach MŚ 2022. Litwa nadal zamyka tabelę grupy C.

Bośnia i Hercegowina mierzyła się z Kazachstanem w Astanie. Autorem dwóch bramek był gracz KAS Eupen, Smail Prevljak. Bośniacy wskoczyli na pozycję wicelidera grupy D.

Litwa - Bułgaria 3:1 (1:0)
1:0 - Justas Lasickas 18'
1:1 - Kiril Despodov 64'
2:1 - Fedor Cernych 82'
3:1 - Fedor Cernych 84'

Kazachstan - Bośnia i Hercegowina 0:2 (0:1) 0:1 - Smail Prevljak 25' 0:2 - Smail Prevljak 66'