El. MŚ 2022. Dania o krok! Serbia przed Portugalią. Szwajcaria goni Włochów

Już tylko kataklizm mógłby zabrać Danii awans do finałów mistrzostw świata. Dużo bardziej zacięta walka toczy się w pozostałych grupach.

Michał Piegza
piłkarze reprezentacji Danii PAP/EPA / Paul Ellis / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Danii
Reprezentanci Serbii są już pewni udziału w barażach, których stawką będzie występ w finałach mistrzostw świata.

Po skromnej wygranej na wyjeździe 1:0 nad Luksemburgiem drużyna awansowała na pozycję lidera.

Portugalia tym razem meczu nie rozgrywała. Cristiano Ronaldo i koledzy na boiska wyjdą dopiero we wtorek, ale już jako wiceliderzy.

Wiele wskazuje na to, że w grupie A sprawa bezpośredniego awansu wyjaśni się po bezpośrednim starciu Portugalii z Serbią w ostatniej kolejce.

Grupa C:

Swoje zrobili Szwajcarzy. Helweci w spotkaniu z Irlandią Północną gole zdobywali w doliczonym czasie 1. i 2. połowy. Rywale od 37. minuty musieli sobie radzić w osłabieniu. Za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Jamal Lewis.

Dzięki trzem punktom Szwajcaria do liderów grupy Włochów traci już tylko trzy punkty i ma jedno spotkanie rozegrane mniej. Obydwa zespoły zmierzą się ze sobą w Rzymie 12 listopada. To będzie decydujące starcie w grupie C.

Szwajcaria - Irlandia Północna 2:0 (1:0) 1:0 - Zuber 45+3' 2:0 - Fassnacht 90+1'

Grupa F:

Na trzy kolejki przed końcem eliminacji krok od finałów w Katarze są Duńczycy. Kasper Schmeichel i koledzy już teraz mogliby przyjmować gratulacje, ale matematyczne szanse na wyprzedzenie Duńczyków mają jeszcze Szkoci.

Drużyna Kaspera Hjulmanda wygrała na razie wszystko i nad wiceliderem ma 9 punktów przewagi, do tego rewelacyjny bilans bramkowy: 26:0.

Wyspy Owcze - Austria 0:2 (0:1)
0:1 - Laimer 26'
0:2 - Sabitzer 48'

Mołdawia - Dania 0:4 (0:4) 0:1 - Skov Olsen 23' 0:2 - Kjaer (k.) 34' 0:3 - Norgaard 39' 0:4 - Maehle 44'