Świderski szczery do bólu. "Zachowanie kibiców to po części moja wina"

Karol Świderski był bohaterem meczu z Albanią. To on zdobył bramkę na wagę triumfu, po której albańscy kibice zaczęli rzucać w jego kierunku różnymi przedmiotami. W rozmowie z Polsatem Sport Premium przyznał, że przyczynił się do takiego zachowania.

Łukasz Witczyk
 Karol Świderski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Karol Świderski
Mecz w Tiranie dostarczył ogromnych emocji i to nie tylko sportowych. Stawka spotkania była wysoka, bowiem przegrany zespół mocno ograniczyłby swoje szanse na awans do baraży o miejsce na mistrzostwach świata. Mecz zakończył się wygraną reprezentacja Polski 1:0, a bohaterem Biało-Czerwonych był Karol Świderski.

To właśnie piłkarz PAOK Saloniki wykorzystał świetne dogranie Mateusza Klicha i strzałem bez przyjęcia pokonał bramkarza rywali. Z miejsca stał się wrogiem numer jeden dla Albańczyków. Ci zaczęli rzucać w jego kierunku różnymi przedmiotami, a sędzia przerwał mecz na 15 minut.

Po spotkaniu Świderski nie mógł udzielić wywiadu TVP Sport, gdyż dalej rzucano w niego butelkami. Później porozmawiał z dziennikarzem Polsatu Sport Premium, a udało się to tylko dlatego, że wywiad przeprowadzono nie na boisku, ale wewnątrz stadionu.

Polski napastnik przed kamerami cieszył się ze zdobycia zwycięskiej bramki. Przyznał też, że zachowanie kibiców było po części jego winą.

- To było fantastyczne uczucie strzelić gola w takim spotkaniu, na obcym stadionie. Z pewnością będę to pamiętał. Z kolei to, że kibice tak reagowali, to po części moja wina. Niepotrzebnie pobiegłem w ich kierunku świętować, ale byłem pod wpływem emocji. Trudno, stało się - powiedział Świderski.

Mecz przerwano na kwadrans. Sędzia wznowił spotkanie dopiero wtedy, gdy kibice uspokoili się. Udało się je dograć do końca, a Polska utrzymała korzystny wynik, dzięki któremu jest wiceliderem grupy I eliminacji MŚ 2022.