Puszcza Niepołomice czekała na to od czerwca

Puszcza Niepołomice potrzebowała nieco ponad kwadransa na zdobycie prowadzenia, a następnie poszła za ciosem. Wygrana 3:0 z Odrą Opole jest jej pierwszą na własnym stadionie od ponad czterech miesięcy.

piłkarze Puszczy Niepołomice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Puszczy Niepołomice
Puszcza przystąpiła do meczu z mocnym postanowieniem przełamania się i potrafiła wcześnie strzelić gola na 1:0. Rafał Boguski znalazł się w odpowiednim miejscu pola karnego, a piłkę dograł mu Emile Thiakane.

Gospodarze przeważali, oddali osiem strzałów, z czego pięć celnych. Odra sprawdziła tylko jednym uderzeniem Gabriela Kobylaka. Tuż przed przerwą Puszcza strzeliła ważnego gola na 2:0. Tym razem akcję, przeprowadzoną lewym skrzydłem, zakończył Grzegorz Aftyka.

Ostatni cios zadał gościom Konrad Stępień w 58. minucie, a przy golu na 3:0 asystował Bartosz Włodarczyk. Odra nie potrafiła odpowiedzieć ani jednym trafieniem i poniosła czwartą porażkę w ostatnich pięciu spotkaniach na wyjeździe.

Z kolei Puszcza wygrała po pięciu kolejkach bez zwycięstwa u siebie.

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 3:0 (2:0)
1:0 - Rafał Boguski 17'
2:0 - Grzegorz Aftyka 45'
3:0 - Konrad Stępień 58'

Puszcza: Gabriel Kobylak - Tomasz Wojcinowicz, Ołeksij Dytjatjew, Piotr Mroziński, Grzegorz Aftyka (90' Szymon Dziadosz), Konrad Stępień (90' Patryk Domagała), Jakub Serafin, Erik Cikos (90' Kacper Cichoń), Rafał Boguski (87' Sebastian Górski), Emile Thiakane, Bartosz Włodarczyk (87' Marcel Pięczek)

Odra: Mateusz Kuchta - Tomas Mikinic, Marcin Kamiński, Piotr Żemło, Mateusz Maćkowiak (69' Bernard Petrak), Konrad Nowak, Michał Pawlik (60' Maciej Wróbel), Rafał Niziołek, Mateusz Marzec (60' Adam Żak), Krzysztof Janus (69' Maciej Spychała), Arkadiusz Piech (60' Dawid Czapliński)

Żółte kartki: Serafin (Puszcza) oraz Pawlik, Czapliński (Odra)

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)