Widzew Łódź ucieka, Miedź Legnica goni

Widzew Łódź stopniowo oddala się od grupy pościgowej. Po zwycięstwie 3:1 z GKS-em 1962 Jastrzębie ma już cztery punkty przewagi nad wiceliderem. Odrodziła się Miedź Legnica, komplet punktów zdobyła w niedzielę również Resovia.

piłkarze Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
W 12. kolejce piłkarze Korony Kielce, GKS-u Tychy i Arki Gdynia zdobyli tylko po punkcie. To była szansa dla lidera Widzewa Łódź na powiększenie przewagi w tabeli. Na własnym stadionie jest mocny, a jego przeciwnik GKS 1962 Jastrzębie jest ostatni w lidze. Łodzianie czekali na pierwszego gola podopiecznych Janusza Niedźwiedzia przez nieco ponad dwa kwadranse. Mattia Montini przymierzył do bramki po dośrodkowaniu. Widzew poszedł za ciosem i jak przystało na faworyta, wygrał 3:1.

Do konfrontacji drużyn z górnej połowy stawki doszło w Legnicy. Miedź oraz Sandecja Nowy Sącz wygrały poprzedni mecz, a pójście za ciosem gwarantowało awans w tabeli. Najważniejszym piłkarzem popołudnia był Patryk Makuch, który zapewnił Miedziance dwubramkowe prowadzenie. Przed końcem spotkania padły jeszcze dwa gole, ale nie zmienił się ostatecznie dystans między drużynami. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego zwyciężyli 3:1.

Zagłębie Sosnowiec po zmianie trenera na Artura Skowronka odbiło się od dna tabeli i wyprzedziło między innymi Resovię. W niedzielę dysponowało atutem własnego boiska, ale mecz z mającym ostatnio problemy przeciwnikiem nie był prosty. W końcówce pierwszej połowy Dawid Kubowicz strzelił na 1:0 dla Resovii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zagłębie nie potrafiło odpowiedzieć na tego gola. W ostatnim kwadransie sędzia gwizdnął rzut karny dla gospodarzy, ale jedenastka została anulowana po wideo weryfikacji.