Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Polak zaskoczony Turcją. "Sąsiad płakał, gdy wyjeżdżałem"

Rok trwał pobyt Michała Nalepy w tureckim Giresunsporze. Po tym, jak klub zalegał mu z płatnościami, wrócił do Polski. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" wyznał, co najbardziej zaskoczyło go w Turcji.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Michał Nalepa Materiały prasowe / Jagiellonia Białystok / Na zdjęciu: Michał Nalepa
We wrześniu 2020 roku Michał Nalepa przeszedł z Arki Gdynia do Giresunsporu. Był to jego pierwszy transfer w karierze. Z nowym klubem wywalczył awans do tureckiej ekstraklasy, ale w niej nie zagrał. Odszedł po roku z powodu zaległości finansowych. Klub nie płacił mu pieniędzy i nie było woli kontynuowania współpracy.

Nalepa wrócił do Polski i podpisał umowę z Jagiellonią Białystok. Ma już za sobą debiut w nowym zespole. Pobyt w Turcji mimo wszystko wspomina pozytywnie, ale głównie ze względów pozasportowych.

- Jeżeli sąsiad, którego znałem może pół roku, płakał, gdy wyjeżdżałem i się żegnałem, to o czymś świadczy. To było miłe, zapamiętam tę chwilę na zawsze - powiedział Nalepa.

Wyznał też, co najbardziej zaskoczyło go w Turcji. Dotyczyło to kwestii religii. - Człowiek domyślał się, jak wygląda i na czym polega muzułmanizm, ale pierwszym zaskoczeniem była sytuacja na placu zabaw. Dosyć często chodziłem tam z synem, były godziny popołudniowe, czyli czas modlitwy. Nagle wszyscy zaczęli się zbierać w jedno miejsce, akurat obok placu zabaw, zaczęli wyciągać swoje dywaniki, ściągać buty, po czym zaczęli się modlić. Pierwszą reakcją było zaskoczenie - dodał.

Zwrócił też uwagę na miłość Turków do futbolu. Wspomina dobrze kibiców i ludzi spoza klubu. Teraz pozostaje mu czekać na wypłatę zarobionych pieniędzy, ale jest pewien, że je odzyska.

Czytaj także:
Stanowcza reakcja prezesa PZPN. Chodzi o sprawę Kamila Glika
Kaczmarek pod lupą Kaczmarka. Lechia dostała to, czego jej brakowało

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozalny gol na Ukrainie. Jak to wpadło?!
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • MISTRZOWIE POLSKI Zgłoś komentarz
  Pewne są 3 rzeczy - śmierć, podatki i brak MP dla Jadwigi HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
  • Krogulec Kapuś Sp. zoo Zgłoś komentarz
   Niczego w życiu nie można być pewnym, tym bardziej wypłaty zaległej pensji przez turków, krogulec na przykład był pewien że jego Korona jest już w ekstraklasie ......i co
   Czytaj całość
   ?..........empek natomiast był pewien że Legia nie spadnie.......i co ?
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×