Wspaniała statystyka zespołów Pepa Guardioli. Inni mogą o tym tylko pomarzyć

Manchester City był bezlitosny dla zespołu Club Brugge - pokonał go w Lidze Mistrzów aż 5:1. Ten wynik sprawił, że jedna ze statystyk Pepa Guardioli stała się jeszcze bardziej okazała.

Mateusz Domański
piłkarze Manchesteru City PAP/EPA / STEPHANIE LECOCQ / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Trener Manchesteru City Pep Guardiola najwidoczniej wie, jak prowadzić swoje zespoły do pokaźnych triumfów. Po raz kolejny udowodnił to we wtorkowy wieczór, gdy jego piłkarze pokonali 5:1 ekipę Club Brugge.

"To już 19 raz, gdy drużyna Pepa Guardioli strzeliła pięć lub więcej goli w meczu Ligi Mistrzów UEFA. Jest to ponad dwa razy więcej, niż w przypadku jakiegokolwiek innego zespołu takich menedżerów jak Arsene Wenger i Alex Ferguson (8 razy)" - pisze na Twitterze OptaJoe.

Manchester City prowadzenie nad Club Brugge objął już w 30. minucie, gdy trafił Joao Cancelo. Przed przerwą wynik podwyższył Riyad Mahrez.

W drugiej połowie trafiali jeszcze Kyle Walker, Cole Palmer i po raz drugi Riyad Mahrez.

Po tym zwycięstwie Manchester City znajduje się na pierwszym miejscu grupy A. Angielski zespół odnotował dwa zwycięstwa i jedną porażkę.