"Totalna głupota". Boniek wbił szpilę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Trzaskowski / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
WP SportoweFakty / Łukasz Trzaskowski / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

W wielkim hicie Ligi Mistrzów Liverpool pokonał na wyjeździe Atletico Madryt 3:2. Decydujące trafienie padło z rzutu karnego. Zbigniew Boniek nie dowierzał w to, co zrobił zawodnik gospodarzy.

Świadkami znakomitego pojedynku byli fani, którzy we wtorkowy wieczór zdecydowali się zobaczyć pojedynek w Madrycie.

Po pierwszej połowie na tablicy wyników było 2:2. Druga zaczęła się fatalnie dla gospodarzy, bowiem Antoine Griezmann - autor dwóch goli dla Atletico - został ukarany czerwoną kartką.

Gospodarze otrzymali cios, który mocno ich wyhamował. Na domiar złego w 76. minucie Mario Hermoso zupełnie niepotrzebnie faulował w polu karnym Diogo Jotę. Sędzia wskazał na wapno.

Efekt był taki, że "jedenastkę" na gola zamienił Mohamed Salah. Jak się później okazało było to trafienie decydujące, bo osłabieni gospodarze nie byli już w stanie odpowiedzieć.

- Nie można czegoś takiego zrobić. To jest nie do wybaczenia. To jest totalna głupota, ja tego totalnie nie rozumiem. I on to chce zrobić bo widać, że ta piłka w ogóle jest żadnym zagrożeniem - ocenił kluczowy faul Hermoso Zbigniew Boniek , który był gościem pomeczowego studia w Polsat Sport.

- Widać, że on patrzy. Potem patrzy na zawodnika, bierze rozpęd i wchodzi w niego. Na co on liczył? Że sędzia nie da karnego? Bo dał czerwoną kartkę wcześniej, to teraz nie da karnego? W ogóle tego nie rozumiem - zakończył były prezes PZPN.

Dzięki tej wygranej Liverpool FC pozostaje na szczycie tabeli grupy B z kompletem punktów. Atletico jest drugie, mając na swoim koncie 4 "oczka".

Źródło artykułu: WP SportoweFakty