Kamil Grosicki zareagował na apel kibica

"Grosik, dziś mam 11. urodziny. Mogę koszulkę?" - taki transparent zawisnął na trybunie stadionu w Szczecinie podczas meczu Pogoni z Jagiellonią Białystok (4:1). Nie przeszedł bez echa.

Dominika Pawlik
Kamil Grosicki WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Na stadionie przy ulicy Twardowskiego wiele się działo w sobotnie popołudnie. Sam mecz został przerwany na pięć minut po oprawie kibiców Pogoni Szczecin. Na swoim domowym obiekcie szczecinianie zdobyli 16 z 22 posiadanych punktów. Nic dziwnego, że byli faworytami meczu z Jagiellonią Białystok, już w 24. minucie padła pierwsza bramka, której autorem był Maciej Żurawski.

Za to w 41. minucie doszło do przyjemnego zdarzenia dla Kamila Grosickiego. Zdobył on pierwszego gola po powrocie do PKO Ekstraklasy i zespołu, którego jest wychowankiem.

Po kilku minutach zszedł jednak z boiska z powodu urazu, zmienił go Rafał Kurzawa. Ostatecznie bramki dla Pogoni zdobyli jeszcze Sebastian Kowalczyk oraz Luka Zahović.

Na spotkaniu pojawił się pewien 11-letni kibic, który jest fanem właśnie Kamila Grosickiego. Ponieważ miał miejsce w pierwszym rzędzie, wywiesił transparent, na którym napisał prośbę do piłkarza. Z okazji urodzin chciał dostać jego koszulkę.

Fotka trafiła na twitterowe konto TVP Sport. Kamil Grosicki szybko zareagował. "Prezent przekazany" - odpisał. Za ten gest posypały się brawa od kibiców i przy okazji gratulacje za wygraną i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.