Kompromitacja Bayernu. Takiego wyniku nie było niemal od pół wieku

To była całkowita kompromitacja. Bayern Monachium poległ w meczu z Borussią Moenchengladbach aż 0:5. To najwyższa porażka Bawarczyków od 43 lat.

Bartłomiej Bukowski
Thomas Mueller i  Joshua Kimmich PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Thomas Mueller i Joshua Kimmich
Takiego czegoś nikt nie mógł się spodziewać. Bayern Monachium miał w środę postawić kolejny krok w kierunku zdobycia Pucharu Niemiec. Tymczasem Bawarczycy odpadli w 1/16 finału. Szokuje jednak przede wszystkim wynik. 0:5 z Borussią M'gladbach to jedna z najwyższych porażek w całej historii klubu.

Już w 2. minucie wynik meczu otworzył Kouadio Kone. Szybka strata bramki nie pobudziła jednak Bawarczyków. Do przerwy to Borussia trafiła jeszcze dwa razy, a kibice oglądający to spotkanie przecierali oczy ze zdumienia. Niewiele lepiej ułożyła się dla zespołu Roberta Lewandowskiego druga połowa. Ponownie do siatki trafiali tylko gospodarze, tym razem jednak dwukrotnie, i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:5.

Dla Bayernu to najwyższa porażka od 43 lat i jedna z najwyższych w historii. Pięcioma bramkami lub wyżej Bawarczycy przegrywali zaledwie 12 razy. Wszystkie te porażki miały jednak miejsce w latach 60. i 70. Ich listę można sprawdzić poniżej.

20/21 Borussia Moenchengladbach 0:5

Czytaj także: - "Jak ty to zrobiłeś". Ujawniono treść rozmowy Michniewicza ze znanym treneremAC Milan podjął decyzję w sprawie Kjaera ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jedna patrzyła na drugą. Kuriozalna bramka w meczu pań

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)