Gorące końcówki w Fortuna I lidze. GKS Tychy z potknięciem

Nie brakowało goli w ostatnich minutach niedzielnych meczów. Rzutem na taśmę poprawiali wynik piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała, Sandecji Nowy Sącz i GKS-u Tychy. Podopieczni Artura Derbina zremisowali 2:2 w Niepołomicach.

Piłkarze GKS Tychy WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Piłkarze GKS Tychy
GKS Tychy zapowiadał po bezbramkowym remisie ze Skrą Częstochowa, że zamierza popracować nad skutecznością przed kolejnym wyzwaniem w Niepołomicach. Jak powiedzieli podopieczni Artura Derbina, tak zrobili i od 10. minuty byli na prowadzeniu 1:0 dzięki strzałowi Gracjana Jarocha. Do przerwy skutecznie odpierali ataki Puszczy i nie pozwolili przeważającym pod względem posiadania piłki gospodarzom na oddanie uderzenia celnego.

Trójkolorowi pozornie kontrolowali sytuację w rywalizacji z zespołem zaangażowanym w walkę o utrzymanie. Po godzinie Puszcza miała w statystykach osiem strzałów, tyle że wszystkie niecelne. Tyszanie igrali jednak z ogniem i gospodarze zdążyli się wstrzelić przed końcem meczu. W 73. minucie Emile Thiakane doprowadził do remisu 1:1. Puszcza nabrała rozpędu, a jej najważniejszym zawodnikiem był Thiakane. Na jego gola na 2:1 nie trzeba było już długo czekać. Od 79. minuty ekipa z Niepołomic była na prowadzeniu. GKS zdążył już tylko uratować punkt za remis 2:2. Wiktor Żytek strzelił do bramki byłego klubu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała przypomniało zawodnikom Chrobrego Głogów, jak ważna jest zachowanie koncentracji w doliczonym czasie. Górale co prawda stracili gola jako pierwsi, ale odwrócili rezultat na 2:1. W dodatkowych minutach przed przerwą Joan Roman wykonał dobitkę strzału Kamila Bilińskiego i doprowadził do remisu. Konfrontację rozstrzygnął prowadzący w rankingu strzelców ligi Biliński pewnym uderzeniem w 91. minucie.

Jacek Małyszek pokazał dziewięć razy żółtą kartkę i raz czerwoną w zakończonym remisem 1:1 meczu Sandecji Nowy Sącz z Zagłębiem Sosnowiec. Z boiska wyleciał przedwcześnie Kamil Słaby, który zdekompletował zespół Dariusza Dudka w 81. minucie. Sandecja nie zwątpiła w możliwość poprawienia wyniku, choć musiała sobie radzić w dziesięciu. W osłabieniu odpowiedziała golem Michala Pitera-Bucki na trafienie Wojciecha Szumilasa. Zagłębia miało w tych okolicznościach czego żałować.

15. kolejka Fortuna I ligi:

Puszcza Niepołomice - GKS Tychy 2:2 (0:1)
0:1 - Gracjan Jaroch 10'
1:1 - Emile Thiakane 73'
2:1 - Emile Thiakane 79'
2:2 - Wiktor Żytek 90'

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 2:1 (1:1)
0:1 - Mateusz Bochnak 41'
1:1 - Joan Roman 45'
2:1 - Kamil Biliński 90'

Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0) 0:1 - Wojciech Szumilas 67' 1:1 - Michal Piter-Bucko 88'