Niespodziewana informacja. Polski piłkarz w dwóch meczach grał ze złamaniem

Adam Buksa ma problemy zdrowotne. Ostatnio grał ze złamaniem, o czym na Twitterze poinformował dziennikarz Mateusz Borek. Wiadomo, co teraz czeka polskiego piłkarza.

Mateusz Domański
Adam Buksa Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Adam Buksa
25-latek obecnie występuje w barwach ekipy New England Revolution. Niestety, w ostatnich spotkaniach Major League Soccer nie był w pełni sprawny. Dokuczała mu kontuzja.

Ze złamaniem grał w starciach z Colorado Rapids (wygrana jego zespołu 1:0) i Orlando City Soccer Club (remis 2:2). W tym pierwszym spotkaniu rozegrał 90 minut, a w drugim - 45.

Adam Buksa podczas wspomnianych meczów borykał się ze złamaniem. "Adam Buksa będzie gotowy do gry od początku Play-offs w MLS. Polak ma tak zwane złamanie zmęczeniowe 3 kości śródstopia" - donosi dziennikarz Mateusz Borek na Twitterze.

"Wyleczy uraz bez konieczności operacji. Buksa grał z tym urazem w dwóch ostatnich meczach. Klub chce wygrać MLS i nakazał mu leczenie podczas przerwy na kadrę" - dodał Borek.

A zatem Buksa potrzebuje teraz trochę czasu, by odzyskać pełnię sił. Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy wróci do rywalizacji.

W tym sezonie Buksa zaliczył 31 występów w MLS. Zdobył w nich 16 bramek, a ponadto zanotował cztery asysty.

> Simeone tłumaczy się z kontrowersyjnego zachowania. "To pewien rodzaj fałszu"