Tak Lewandowski strzelił gola Freiburgowi

Robert Lewandowski dał się we znaki obrońcom SC Freiburg. Gol reprezentanta Polski przesądził o zwycięstwie Bayernu Monachium (2:1).

Rafał Szymański
bramka Roberta Lewandowskiego Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: bramka Roberta Lewandowskiego
Podopieczni Juliana Nagelsmanna szybko chcieli zaznaczyć swoją przewagę. Bramkę na 1:0 w 30. minucie zdobył Leon Goretzka. Robert Lewandowski grał od początku meczu, ale długo czekał na swojego gola.

Jego starania zaowocowały dopiero w 75. minucie. Bayern Monachium rozpracował defensywę rywali. Leroy Sane odegrał do Lewandowskiego, który uwolnił się od obrońców i z niewielkiej odległości trafił do siatki.

Sędziowie sprawdzali, czy kadrowicz nie był na pozycji spalonej. Po chwili Sascha Stegemann wskazał na środek boiska. To było 13. trafienie snajpera Bayernu w bieżącym sezonie Bundesligi.

Neuer musiał wyjmować piłkę z siatki po strzale Janika Haberera w doliczonym czasie. Bayern wygrał 2:1 z SC Freiburg i niezmiennie jest liderem tabeli.

Lewandowski jest w życiowej formie. Zdobywca Złotego Buta w sobotnim meczu strzelił swojego 60. gola w tym roku kalendarzowym - w XXI wieku ta sztuka udała się jedynie Cristiano Ronaldo i Lionelowi Messiemu. Reprezentant Polski ma do rozegrania jeszcze dziesięć spotkań.