Tragedia w porcie w Świnoujściu. Nie żyje piłkarz

Do dramatycznych wydarzeń doszło w porcie w Świnoujściu. Jak informuje "Fakt", na miejscu zginął 22-letni piłkarz miejscowej drużyny - Kacper Tworek.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Kacper Tworek w barwach drużyny KS Prawobrzeże Świnoujście Facebook / facebook.com/prawobrzezeswinoujscie / Kacper Tworek w barwach drużyny KS Prawobrzeże Świnoujście
"Z wielkim bólem przekazujemy informacje o śmierci naszego zawodnika, wychowanka, kolegi, przyjaciela... Kacpra Tworka (*)Brak słów, które mogłyby opisać to, co teraz wszyscy czujemy.. Myślami jesteśmy przy najbliższych, którym składamy najszczersze kondolencje. Na zawsze w naszych sercach i pamięci" - czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku zespołu KS Prawobrzeże Świnoujście.

Jak donosi "Fakt", Tworek zginął w nocy z czwartku na piątek podczas pracy w świnoujskim porcie. 22-latek był operatorem suwnicy, która spadła z wysokości ok. 20 metrów.

Strażacy nie mieli kontaktu z piłkarzem, a dodatkowo w ich akcji przeszkadzały fatalne warunki atmosferyczne. Ostatecznie udało się podnieść 2-tonową kabinę, ale Tworek nie żył (więcej informacji o wypadku tutaj).

"Dziękujemy Ci za wszystko! NA ZAWSZE BĘDZIESZ CZĘŚCIĄ DRUŻYNY KS PRAWOBRZEŻE ŚWINOUJŚCIE" - dodał klub występujący na co dzień w I grupie zachodniopomorskiej klasy okręgowej (6 poziom rozgrywkowy w Polsce).

Klub poinformował też, że z powodu tragedii odwołano niedzielny mecz ligowy z Iskrą Golczewo.
Miejsce wypadku na terenie portu przy ul. Bunkrowej w Świnoujściu, fot.: PAP/Marcin Bielecki Miejsce wypadku na terenie portu przy ul. Bunkrowej w Świnoujściu, fot.: PAP/Marcin Bielecki

Nie żyje David Tweed. "Makabryczny wypadek"
Nie żyje była reprezentantka Polski. Miała 42 lata

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×