W stronę piłkarza poleciała petarda! Wideo mrozi krew w żyłach

To mogło skończyć się fatalnie! Podczas meczu piłkarskiego w Anglii dosłownie obok zawodnika wybuchła petarda. Spotkanie zostało przerwane.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Petardy na boisku w Irlandii Twitter / Hashtag United / Petardy na boisku w Irlandii
Do zdarzenia doszło na boisku Hashtag United podczas meczu jednej z niższych lig w Anglii. W 60. minucie tuż obok nóg zawodnika Matasa Skrny wybuchła petarda. Piłkarz po chwili padł na murawę, wyraźnie łapiąc się za swoje nogi.

Okazuje się, że petardy nie wystrzelił żaden z kibiców. Pokaz z fajerwerkami odbywał się w pobliskim domu. Jeden z wolontariuszy poprosił mieszkańców o powstrzymanie się od wystrzałów, ale ci odmówili. Z tego względu sędzia zdecydował się przerwać spotkanie przy stanie 2:0 dla gospodarzy.

Na szczęście Skrna nie doznał poważniejszych obrażeń. Po eksplozji gorące iskry jedynie poraniły jego nogi. Mogło się skończyć jednak znacznie gorzej. - Kilka cali dalej i nasz chłopak mógł zostać oślepiony. Kolejny powód, aby zakazać petard - podkreślił rzecznik prasowy klubu, cytowany przez "Sky Sports". O incydencie została poinformowana również miejscowa policja.

"Oczekujemy fajerwerków na naszych meczach, ale nie w taki sposób" - napisano obok upublicznionego nagrania na Twitterze (zobacz niżej).

Do zdarzenia doszło w trakcie Bonfire Day (Dzień Guya Fawkesa). Tego dnia w całej Anglii odbywają się tradycyjne pokazy sztucznych ogni.