Paris Saint Germain zdobywcą Pucharu Ligi Francuskiej

Piłkarze Paris Saint Germain po emocjonującej końcówce pokonali w finale Pucharu Ligi Francuskiej RC Lens 2:1. Decydującą o losach meczu bramkę zdobył już w doliczonym czasie gry Bernard Mendy.

Piotr Robaczyński

Podopieczni Paula Le Guena objęli prowadzeniew 19. minucie po bramce doświadczonego Pedro Paulety. Piłkarze Lens wyrównali w 52. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Eric Carriere. Oba zespoły miały później kilka okazji do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, ale na tablicy wyników utrzymywał się remis. Gdy wydawało już się, że regulaminowy czas nie przyniesie rozstrzygnięcia, obrońca Lens Vitorino Hilton sfaulował w polu karnym Amare Diane. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł rezerwowy Bernard Mendy, który pewnie pokonał Ronana Le Croma i zapewnił swojej drużynie upragnione zwycięstwo.

Dla piłkarzy Paris Saint Germain jest to już trzeci triumf w rozgrywkach o Puchar Ligi Francuskiej. Zespół z Paryża sięgnął po to trofeum także w 1995 i 1998 roku.

RC Lens - Paris Saint Germain 1:2 (0:1)
0:1 - Pauleta 19'
1:1 - Carriere 52'
1:2 - Mendy (k.) 90'

RC Lens: Le Crom - Coulibaly, Belhadj, Laurenti, Hilton, Carrière, Kovacevic, Mangane, Maoulida (84' Demont), Rémy (13' Monterrubio), Monnet-Paquet (70' Aruna).

Paris Saint Germain: Landreau - Camara, Armand, Bourillon, Ceara, Sakho, Rothen, Clément, Chantôme (63' Mendy), Pauleta (66' Luyindula), Diané.

Żółte kartki: Laurenti, Hilton (Lens) oraz Chantôme (PSG).

Sędzia: Laurent Duhamel.