Zdecydował wczesny cios. Urugwaj ma problem

Argentyna nie zwolniła po wygraniu Copa America i nie rezygnuje z walki o zwycięstwo w eliminacjach w strefie CONMEBOL. Pokonała 1:0 Urugwaj, który znalazł się poza miejscami premiowanymi awansem na mundial.

Facundo Torres (z prawej) i Nahuel Molina PAP/EPA / Raul Martinez / Na zdjęciu: Facundo Torres (z prawej) i Nahuel Molina
Poprzedniego dnia w strefie CONMEBOL został wyłoniony pierwszy uczestnik mistrzostw świata 2022. Brazylia przeszła eliminacje w piorunującym stylu i cieszyła się ze zdobycia biletu na mundial po 11. zwycięstwie w 12. meczu. Najmocniej naciska na nią mistrz kontynentu Argentyna. Co prawda ma sześć punktów straty, ale w perspektywie dwa mecze bezpośrednie z Canarinhos. Ten pierwszy został przerwany w kuriozalnych okolicznościach.

Na razie Argentyna odwiedziła przeciwnika z kraju wciśniętego na mapie Ameryki Południowej między Argentynę a Brazylię. Urugwaj, w przeciwieństwie do wspomnianych gigantów kontynentu, nie jest spokojny o awans. W tabeli spadł na szóste miejsce po czterech kolejkach bez zwycięstwa. Starcie z Albicelestes to przede wszystkim dla Urusów prestiżowe wydarzenie. Od 2013 roku nie potrafią wygrać z sąsiadem i niemoc trwa.

Argentyna wcześnie objęła prowadzenie, a w akcji bramkowej nie zabrakło udziału powracającego do reprezentacji Paulo Dybali. Z jego podania skorzystał Angel Di Maria i strzelił pięknego gola na 1:0. Luis Suarez i spółka już w 7. minucie musieli postarać się o odrabianie strat.

Czasu pozostało sporo, ale że starań gospodarzy nic nie wynikło. Z dużej liczby ich 19 strzałów tylko cztery były celne i żaden nie był sposobem na pokonanie Emiliano Martineza. Po przerwie nie grał już obciążony żółtą kartką Paulo Dybala, którego zmiennikiem był Joaquin Correa. Przez kwadrans był na boisku do niedawna kontuzjowany Lionel Messi.

Urugwaj - Argentyna 0:1 (0:1)
0:1 - Angel Di Maria 7'

Urugwaj: Fernando Muslera - Martin Caceres, Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Joaquin Piquerez - Lucas Torreira - Nahitan Nandez (81' Fernando Gorriaran Fontes), Matias Vecino (64' Agustin Alvarez), Rodrigo Bentancur (76' Mauro Arrambarri), Brian Rodriguez (46' Facundo Torres) - Luis Suarez

Argentyna: Emiliano Martinez - Nahuel Molina, Cristian Gabriel Romero, Nicolas Otamendi, Marcos Acuna - Rodrigo De Paul (81' Exequiel Palacios), Guido Rodriguez, Giovanni Lo Celso (76' Lionel Messi) - Angel Di Maria (55' Angel Correa), Lautaro Martinez (55' Papu Gomez), Paulo Dybala (46' Joaquin Correa)

Żółte kartki: Caceres (Urugwaj) oraz Dybala (Argentyna)

10. Wenezuela 13 7 8:23

Czytaj także: Nowy mistrz! Jeden gol rozstrzygnął finał marzeń Czytaj także: Brawurowy strzał w ostatniej akcji dał brązowe medale ZOBACZ WIDEO: Lewandowski szczerze o Złotej Piłce. "Są w tym momencie ważniejsze rzeczy"

Czy Argentyna będzie najlepsza w eliminacjach w strefie CONMEBOL?