Po tym strzale kibice oszaleli z radości. Tak zareagował Robert Lewandowski [WIDEO]

Reprezentacja Polski nie zaczęła zbyt dobrze starcia z Węgrami. W pierwszej połowie rywale Biało-Czerwonych strzelili gola. 61. minuta przyniosła natomiast wyrównanie. W wymowny sposób na bramkę Karola Świderskiego zareagował Robert Lewandowski.

Mateusz Domański
Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Węgry Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Węgry
Wynik pojedynku w ramach eliminacji mistrzostw świata Polska - Węgry w 37. minucie otworzył Andras Schafer. Dzięki temu trafieniu Węgrzy prowadzili do przerwy 1:0.

Po kwadransie rywalizacji w ramach drugiej połowy Polacy wyrównali. Dokładnie w 61. minucie na listę strzelców wpisał się Karol Świderski.

Zawodnik wykorzystał dobre dogranie z rzutu rożnego i to, że Węgrzy zachowywali się bardzo niepewnie. Dopadł do piłki i wpakował ją do siatki z około ośmiu metrów. Użył do tego głowy.

To trafienie oczywiście bardzo ucieszyło polskich kibiców zgromadzonych na trybunach Stadionu Narodowego im. Kazimierza Górskiego. Poderwali się z miejsc i wiwatowali. Wymownie reagował też Robert Lewandowski, co można zobaczyć na poniższym materiale.

Później Polacy stracili jeszcze jednego gola i przegrali 1:2.