Wszystko jasne! Poznaliśmy króla strzelców el. MŚ

12 bramek - tyle było potrzeba, by zostać królem strzelców eliminacji do przyszłorocznego mundialu w strefie europejskiej. Ostatecznie z takim dorobkiem zakończyli je Memphis Depay oraz Harry Kane.

Bartłomiej Bukowski
Robert Lewandowski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
To był jeden z bardziej spektakularnych finiszów, jeżeli chodzi o wyścig po tytuł króla strzelców jakichkolwiek rozgrywek.

Jeszcze w poniedziałek wydawało się, że dość bezpieczny na prowadzeniu jest Memphis Depay. Holender miał na koncie 11 bramek i przed ostatnią serią gier o 3 wyprzedzał Harry'ego Kane'a, Roberta Lewandowskiego i Erana Zahaviego.

Wszystko zmienił mecz Anglii z San Marino, wygrany przez tych pierwszych aż 10:0. Cztery gole w tym spotkaniu strzelił Harry Kane, dzięki czemu wskoczył na 1. miejsce wśród najskuteczniejszych.

Długo wydawało się, że ten wyczyn wystarczy, by to właśnie Anglik sięgnął po koronę. Holandia męczyła się bowiem z Norwegią, a dopiero w 84. minucie wynik otworzył Steven Bergwijn. Ostatecznie jednak w 91. minucie do bramki trafił także Depay, dzięki czemu zrównał się z Kane'em. Ten pierwszy miał jednak na koncie aż sześć asyst, przy zaledwie dwóch gracza Tottenhamu.