III liga. Wiadomo, kto przezimuje na pozycji lidera

W trzech z czterech grup III ligi piłkarze zakończyli rundę jesienną. Jednak znamy już wszystkie drużyny, które przezimują na pozycji lidera.

Michał Piegza
W grupie I, jako jedynej spośród czterech w III lidze, do rozegrania jesienią pozostała jedna kolejka. Nie zagra w niej Polonia Warszawa, której spotkanie z Unią Skierniewice zostało przełożone na początek marca.

W piątek Czarne Koszule 2:0 ograły Wissę Szczuczyn. Dzięki trzem punktom Polonia wyprzedziła Unię, a stratę do lidera Legionovii Legionowo zmniejszyła do trzech "oczek". Prowadzący zespół 2:2 zremisował na wyjeździe z Błonianką Błonie, punkt ratując w 80. minucie. Legionovia może być już pewna, że zimę spędzi na 1. miejscu w swojej grupie.

Tabela III ligi gr. I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1. Legionovia Legionowo 18 38 35:20 11 5 2
2. Polonia Warszawa 18 35 34:17 11 2 5
3. Unia Skierniewice 18 35 33:21 11 2 5
4. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 18 34 31:18 10 4 4

Do końca ważyła się sprawa 1. miejsca przed zimową przerwą. Lider Olimpia Grudziądz dopiero w doliczonym czasie zdobył gola w meczu z Kluczevią Stargard. Bramkę na wagę pozycji lidera zdobył Jakub Bojas.

O 1. miejsce do końca walczyła Kotwica Kołobrzeg, która pokonała, plasujący się w czołówce grupy II Świt Skolwin 2:1. Przegrała Pogoń Nowe Skalmierzyce, wygrał Sokół Kleczew.

Beniaminek Zawisza Bydgoszcz rundę jesienną zakończył na 10. miejscu. Do gry piłkarze wrócą w połowie w marca.

Tabela III ligi gr. II:

1. Olimpia Grudziądz 18 41 36:10 13 2 3
2. Kotwica Kołobrzeg 18 40 40:15 12 4 2
3. Sokół Kleczew 18 37 31:14 12 1 5
3. Pogoń Nowe Skalmierzyce 18 37 31:17 11 4 2

Ciasno po rundzie jesiennej jest w czołówce grupy III. Na 1. miejscu pozostał, co wiadome było już przed ostatnią kolejką, LKS Goczałkowice. We Wrocławiu w meczu ze Ślęzą lider zremisował 2:2, punkt ratując w końcówce.

Wygrało Zagłębie II Lubin i ponownie wskoczyło na 2. miejsce. Miedziowi mogą zmniejszyć stratę do lidera, jeśli w zaległym spotkaniu pokonają Piast Żmigród.

Serię wygranych zakończyła Polonia Bytom, która podzieliła się punktami z Miedzią II Legnica (1:1). Gola dla gości zdobył doświadczony Grzegorz Bartczak.

Tabela III ligi gr. III:

1. LKS Goczałkowice 18 41 27:7 12 5 1
2. Zagłębie II Lubin 17 37 41:18 11 4 2
3. Polonia Bytom 18 36 27:14 11 3 4
4. Ślęza Wrocław 18 34 44:22 10 4 4

Po ostatniej kolejce w 2021 roku na pozycję lidera wskoczył drugi zespół Cracovii. Rezerwy Pasów 5:1 ograły Tomasovię Tomaszów Lubelski. Dwa punkty zgubiła 1. w lidze do tej pory Siarka Tarnobrzeg. Remis 0:0 w Dębicy z Wisłoką kosztował utratę eksponowanej pozycji.

Niespodziewanie punkty zgubiła Stal Stalowa Wola (przegrana 0:1 z Avią Świdnik), co sprawiło, że zespół wyleciał poza pierwszą czwórkę. Podhale Nowy Targ pokonało 3:0 Wólczankę Wólka Pełkińska.

Tabela III ligi gr. IV:

1. Cracovia II 18 36 40:21 11 3 4
2. Siarka Tarnobrzeg 18 35 35:16 10 5 3
3. Podhale Nowy Targ 18 34 41:26 10 4 4
4. Chełmianka Chełm 18 34 31:19 10 4 4

Czytaj także: Zespół Łukasza Piszczka zatrzymany! Trudny weekend liderów Ważna wygrana Polonii Bytom. Odrodzenie Stali Stalowa Wola ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Messi sprzedaje luksusowy apartament. Zrobi niezły interes

Polonia Warszawa awansuje do eWinner II ligi?