Niechlubna seria Bayernu. Trener ma nad czym myśleć

Bayern Monachium poniósł sensacyjną porażkę przeciwko Augsburgowi. Julian Nagelsmann musi pomyśleć nie tylko nad wynikiem, ale też grą defensywną swojego zespołu. To dziewiąte spotkanie wyjazdowe z rzędu w Bundeslidze, w którym Bawarczycy tracą gola.

Mateusz Byczkowski
Manuel Neuer PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Manuel Neuer
- Trudno to do końca wytłumaczyć. Od pierwszej minuty próbowaliśmy atakować, ale Augsburg dobrze się bronił. Wiele rzeczy nie funkcjonowało. Timing przy dośrodkowaniach, ich jakość, także decyzje. Obie bramki straciliśmy za łatwo. Nie zagraliśmy na swoim poziomie - mówił Robert Lewandowski w rozmowie z Viaplay po meczu z Augsburgiem.

Słowa polskiego napastnika nie mogą dziwić. Zespołowi Roberta Gumnego i Rafała Gikiewicza wystarczyły tylko trzy celne strzały, aby sprawić niemałą sensację na początku 12. kolejki Bundesligi.

Piątkowe spotkanie było dziewiątym, ligowym z rzędu, w którym Bayern Monachium stracił gola. Ostatni raz mistrzowie Niemiec zachowali czyste konto w hitowym starciu przeciwko RB Lipsk (1:0) w kwietniu.

W międzyczasie Bawarczycy tracili bramki z takimi drużynami jak m.in. SpVgg Greuther Fuerth. Beniaminek Bundesligi po jedenastu spotkaniach może pochwalić się tylko jednym punktem i ośmioma zdobytymi bramkami. Julian Nagelsmann ma więc nad czym myśleć.

Szansa na przerwanie złej passy już 4 grudnia. Bayern Monachium zagra wtedy na wyjeździe z Borussią Dortmund. Wciąż nie wiadomo, czy w ekipie rywali zagra młody gwiazdor Erling Haaland.

Zwolnienie z Legii go zdemolowało. "To najgorszy czas w moim życiu"