Zabójcza końcówka Aston Villi. Dobry mecz Casha

W 12. kolejce angielskiej Premier League aż sześć meczów rozpoczęło się w sobotę o godzinie 16:00. Tabela niekoniecznie znalazła odzwierciedlenie w ich wynikach, bowiem niespodzianek nie brakowało. W Birmingham grali Polacy.

Marcin Malinowski
Matty Cash Getty Images / Na zdjęciu: Matty Cash
W starciu Aston Villi z Brighton and Hove Albion długo musieliśmy czekać na jakiekolwiek bramki. Obie drużyny wymieniały się ciosami i raczej oglądaliśmy walkę w środku pola.

Dużą aktywnością wykazywał się Matty Cash. Reprezentant Polski dogrywał do kolegów, a czasami nawet sam miał okazję do sprawdzenia bramkarza rywali. Kompletnie niewidoczny był za to drugi z Biało-czerwonych. Grający dla gości Jakub Moder nie był pod grą. Ataki jego drużyny zdecydowanie częściej przechodziły drugą stroną boiska niż ta, na której grał były zawodnik Lecha Poznań.

Kluczowe dla losów tego spotkania okazało się ostatnie dziesięć minut. Znakomicie z kontrą wyszedł wprowadzony chwilę wcześniej Ashley Young. To właśnie były gracz Manchesteru United asystował przy goli Ollie Watkinsa, który napędził The Villans. Gospodarze przeciwnika dobili jeszcze za sprawą Tyrone'a Mingsa.

Najciekawiej, z uwagi na liczbę bramek, było w Newcastle i Burnley. Spotkania w tych miejscowościach zakończyły się remisami 3:3. Punktami podzieliły się więc Newcastle United z Brentford FC oraz Burnley FC z Crystal Palace.

Ważną wygraną zanotowało z kolei Norwich City , które na własnym boisku pokonało wyżej notowane Southampton FC. Podobnie Wolverhampton Wanderers. Wilki wygrały z West Ham United 1:0 po trafieniu Raula Jimeneza, który to pokonał Łukasza Fabiańskiego.

Trwa natomiast fatalna passa Manchesteru United. Tam sporą rolę w pierwszej części meczu odegrał VAR. Po powtórkach nie uznano gola z rzutu karnego dla Watford FC. Gospodarzom nie podcięło to jednak skrzydeł i do przerwy prowadzili 2:0. Ole Gunnar Solskjaer wraz z początkiem drugiej połowy wprowadził zmiany, które się opłaciły. Bramkę strzelił bowiem Donny van de Beek. Na tym jednak skończyły się pozytywy. Czerwone Diabły słabo sobie radziły z rywalami, a po drugiej żółtej kartce Harry'ego Maguire'a z 69. minuty (pierwszą dostała siedem minut wcześniej) musiały grać w osłabieniu.
Podopieczni Norwega mieli kilka okazji, ale nie potrafili ich wykorzystać. Gracze Watfordu z kolei okazali się bezlitośni w końcówce i w doliczonym czasie podwyższyli wynik na 4:1. Trudno powiedzieć, czy to sprawi, że dni norweskiego szkoleniowca na Old Trafford będą policzone, ponieważ nie widać na ten moment następcy. Była to jednak czwarta porażka w pięciu ostatnich meczach Premier League, co z pewnością nie poprawia notowań Solskjaera.

Aston Villa - Brighton and Hove Albion 2:0 (0:0)
1:0 Ollie Watkins 83'
2:0 Tyrone Mings 88'

Aston Villa: Emiliano Martinez - Matty Cash, Ezri Konsa, Tyrone Mings, Matt Targett - John McGinn, Marvelous Nakamba, Jacob Ramsey (83' Anwar El Ghazi) - Emiliano Buendia (74' Ashley Young), Ollie Watkins, Danny Ings (66' Leon Bailey).

Brighton: Jason Steele - Tariq Lamptey (80' Neal Maupay), Lewis Dunk, Shane Duffy - Adam Lallana, Pascal Gross (89' Alexis Mac Allister), Yves Bissouma, Adam Webster, Marco Cucurella (65' Solly March) - Jakub Moder, Leandro Trossard.

Żółte kartki: Marvelous Nakamba, Enzi Konsa, Matty Cash - Marco Cucurella, Adam Webster, Alexis Mac Allister.

Sędzia: Anthony Taylor

Burnley FC - Crystal Palace 3:3 (2:3)