Jest forma, jest widowisko. Sześć bramek i świetny spektakl w Mielcu

Stal Mielec zremisowała 3:3 w meczu PKO Ekstraklasy. To spotkanie dostarczyło olbrzymich emocji szczególnie ze względu na nastawienie obu zespołów, które przez 90 minut dążyły do kolejnych bramek.

Michał Gałęzewski
zawodnik PGE FKS Stali Mielec Krystian Getinger (z lewej) i Mateusz Żukowski (z prawej) z Lechii Gdańsk PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: zawodnik PGE FKS Stali Mielec Krystian Getinger (z lewej) i Mateusz Żukowski (z prawej) z Lechii Gdańsk
Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny będące w wysokiej formie. Faworytami mimo wszystko byli gdańszczanie, choć Stal Mielec już niejednokrotnie pokazała, że niewiele sobie robi z tego, z kim się mierzą. Trudno było przewidywać co zrobi Lechia, bo Tomasz Kaczmarek zdecydował się na aż sześć zmian w wyjściowym składzie.

Obie drużyny od pierwszych minut prezentowały "futbol na tak" i miło oglądało się walkę spod jednego pola karnego, pod drugie. Kibice zgromadzeni na mieleckim stadionie mogli być zadowoleni z tego, jak prezentował się ich zespół, który podszedł po raz kolejny bez żadnych kompleksów. Zaowocowało to golem po świetnej akcji.

Mateusz Mak zobaczył, że Dusan Kuciak wyszedł z pola bramkowego i odegrał piłkę do Maksymiliana Sitka. Młodzieżowiec Stali podjął błyskawiczną decyzję i przelobował jednego z najlepszych bramkarzy w PKO Ekstraklasie. Po straconym golu, Lechia grała "swoje", długo nie przynosiło to skutku ze względu na brak skuteczności.

W końcu jednak gdańszczanie dali konkrety i jeszcze w I połowie spotkania zdobyli dwa gole. Najpierw cudownym strzałem zza pola karnego popisał się Ilkay Durmus, a następnie rajd w pole karne rywala przeprowadził Marco Terrazzino, który wymienił się piłką z Flavio Paixao i zdobył w doliczonym czasie gry gola na 2:1. Lechia nie tylko odrobiła straty, ale wyszła nawet na prowadzenie.

Lechia miała przewagę, jednak nie chciała spocząć na laurach. Od początku drugiej połowy gdańszczanie grali bardzo ambitnie - momentalnie dochodzili do rywali, uniemożliwiając Stali płynną grę. Zagrożenie stanowili przede wszystkim Durmus, Terrazzino i Paixao, jednak skuteczny w bramce Stali był Strączek.

W końcu gdańszczanie dopięli swego. Po rzucie rożnym piłka doszła do Marco Terrazzino, a ten kontynuował swój "taniec"! Oddał mocny, precyzyjny strzał i wyprowadził Lechię na prowadzenie 3:1. Lechia zdawała się mieć rywala na widelcu, jednak piłka nożna bywa przewrotna.

Po jednej z pierwszych akcji Stali w drugiej połowie, Mateusz Żukowski sfaulował Mateusza Maka w polu karnym. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Grzegorz Tomasiewicz. Chwilę później mógł być remis, jednak Kuciak obronił strzał Fabiana Piaseckiego w sytuacji sam na sam. Lechia wciąż grała nieporadnie w defensywie i za to zapłaciła wysoką cenę. Po błędzie Żukowskiego, piłkę dostał Piasecki i podał do Maka. Ten skorzystał z kolejnej "wycieczki" Dusana Kuciaka przed pole karne i zdobył trzeciego gola dla Stali, która wróciła z dalekiej podróży.

Patrząc na grę obu drużyn, kolejne gole wisiały w powietrzu. Do ostatnich sekund atakowała Lechia, jednak goli już nie było. Po meczu, w którym padło 35 strzałów, Stal zremisowała z Lechią 3:3.

Stal Mielec - Lechia Gdańsk 3:3 (1:2)
1:0 - Maksymilian Sitek 13'
1:1 - Ilkay Durmus 37'
1:2 - Marco Terrazzino 45+1'
1:3 - Marco Terrazzino 59'
2:3 - Grzegorz Tomasiewicz 66' (k.)
3:3 - Mateusz Mak 77'

Stal Mielec: Rafał Strączek - Krystian Getinger, Mateusz Żyro, Mateusz Matras, Jonathan de Amo, Konrad Wrzesiński (19' Kamil Kościelny, 46' Bożidar Czorbadżijski) - Mateusz Mak (86' Maciej Urbańczyk), Dawid Kort (69' Koki Hinokio), Grzegorz Tomasiewicz, Maksymilian Sitek (86' Adrian Szczutowski) - Fabian Piasecki.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Mateusz Żukowski (82' Bassekou Diabate), Bartosz Kopacz, Kristers Tobers, Rafał Pietrzak - Tomasz Makowski, Egzon Kryeziu (71' Jarosław Kubicki) - Ilkay Durmus, Marco Terrazzino (82' Jakub Kałuziński), Conrado (71' Mykoła Musolitin) - Flavio Paixao (71' Łukasz Zwoliński).

Żółte kartki: Kort, Żyro, Piasecki (Stal), Kryeziu, Makowski (Lechia).