Manchester City dotrzymał kroku Chelsea. Festiwal pięknych bramek

Manchester City idzie prawie łeb w łeb z Chelsea. Podopieczni Pepa Guardioli pokonali 3:0 Everton po pięknych trafieniach Raheema Sterlinga i Rodriego. W samej końcówce wynik ustalił Bernardo Silva.

Rafał Szymański
radość piłkarzy Manchesteru City PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: radość piłkarzy Manchesteru City
Od pierwszych minut "The Citizens" mieli przewagę w posiadaniu piłki. W 28. minucie mistrzowie Anglii wypracowali sobie świetną okazję. Jordan Pickford obronił sftrzał Bernardo Silvy, Ilkay Gundogan jeszcze dobijał głową, jednak piłka odbiła sie od poprzeczki.

Chwilę po tej sytuacji Stuart Attwell podyktował "jedenastkę" dla miejscowych. Wydawało się, że Michael Keane podciął Raheema Sterlinga na krawędzi pola karnego, lecz sędzia główny zmienił swoją decyzję po konsultacji z VAR.

Przed końcem pierwszej odsłony zawodnicy Pepa Guardioli otworzyli wynik. Joao Cancelo wypatrzył w polu karnym Sterlinga i kapitalnie dośrodkował zewnętrzną częścią stopy. Reprezentant Anglii bardzo mocnym strzałem pokonał Pickforda.

Obraz gry nie zmienił się w drugiej połowie. Ozdobą spotkania było trafienie Rodriego. W 55. minucie Allan niefortunnie wybił piłkę, która trafiła do Hiszpana. Defensywny pomocnik nie zastanawiał się i fantastycznie przymierzył z dystansu.

W końcówce swoje okazje miał jeszcze Riyad Mahez. Cole Palmer był bliski szczęścia w 86. minucie, gdy jego strzał został zablokowany. Pickford nie miał żadnych szans na interwencję przy dobitce Bernardo Silvy. Portugalczyk zadał trzeci cios.

Po wygranej 3:0 Manchester City znajduje się na pozycji wicelidera Premier League i traci trzy punkty do londyńskiej Chelsea. W tym momencie Everton plasuje się na 11. miejscu.

Manchester City - Everton 3:0 (1:0)
1:0 - Raheem Sterling 44'
2:0 - Rodri 55'
3:0 - Bernardo Silva 86'

Man City: Ederson - Kyle Walker, John Stones, Aymeric Laporte (76' Nathan Ake), Joao Cancelo, Rodri, Ilkay Gundogan, Bernardo Silva, Phil Foden (58' Riyad Mahrez), Raheem Sterling, Cole Palmer (87' James McAtee).

Everton: Jordan Pickford - Seamus Coleman, Ben Godfrey, Michael Keane, Lucas Digne, Fabian Delph (63' Salomon Rondon), Allan (90' Tyler Onyango), Anthony Gordon, Demarai Gray (17' Alex Iwobi), Andros Townsend, Richarlison.

Żółte kartki: Laporte (Man City) - Richarlison (Everton).

Sędzia: Stuart Attwell.