Zgrzyty w Realu Madryt. Piłkarz wymusił zmianę

Real Madryt pokonał w niedzielę Granadę 4:1 i wskoczył na pozycję lidera tabeli hiszpańskiej Primera Division. W zespole "Królewskich" nie obyło się bez problemów z udziałem jednego z graczy.

Mateusz Kozanecki
Isco (w środku) Getty Images / Álex Cámara/NurPhoto / Na zdjęciu: Isco (w środku)
Isco w trwających rozgrywkach pojawia się na boisku rzadko. Po raz ostatni w meczu ligowym zagrał pod koniec września, kiedy Carlo Ancelotti wpuścił go na 10 minut w starciu z Villarreal CF (0:0). Później część spotkań opuścił ze względu na kontuzję.

Kolejną szansę otrzymał po blisko dwóch miesiącach, kiedy "Królewscy" grali na wyjeździe z Granada CF (4:1). Trener Ancelotti dał mu sygnał do rozgrzewki i miał wpuścić go w 80. minucie meczu wraz z Eduardo Camavingą i Luką Joviciem.

Jak przekazało "Mundo Deportivo", zmienił później zdanie i nakazał Isco, aby ten dalej się rozgrzewał. To mocno nie spodobało się 29-latkowi.

W rezultacie Isco pojawił się na boisku zgodnie z początkowymi założeniami. W ten sposób - zdaniem hiszpańskich dziennikarzy - trener chciał uniknąć tarć w zespole. Tym bardziej, że wynik meczu był już przesądzony.

Isco nie odegrał większej roli w meczu. Na dodatek tuż po wejściu zarobił żółtą kartkę. Nie wydaje się, aby niedzielne wydarzenia sprawiły, że Carlo Ancelotti da mu więcej szans w kolejnych spotkaniach.

Następny mecz "Królewscy" rozegrają już w środę, 24 listopada o godz. 21:00. W ramach Ligi Mistrzów zmierzą się wtedy z Sheriff Tyraspol.

Xavi chce nowego napastnika. Tego piłkarza w Barcelonie nikt się nie spodziewał!