Skandal na meczu Legii w Leicester!

Podczas spotkania Leicester City z Legią Warszawa w Lidze Europy kibice gości starli się na King Power Stadium z policją!

Tomasz Chabiniak
Bijatyka kiboli Legii z angielską policją Getty Images / James Williamson - AMA / Bijatyka kiboli Legii z angielską policją
W 71. minucie meczu realizator meczu pokazał sektor kibiców Legii Warszawa. Niektórzy sympatycy mistrzów Polski wdali się w szarpaninę z policjantami.

Henry Winter, redaktor "TimesSport" napisał: "Po stworzeniu zasłony dymnej, od 50 do 100 kibiców Legii wspinało się po plandece, by zaatakować funkcjonariuszy. Została ona zerwana. UEFA ukarze Legię".

Winter dodał, że fani warszawskiego zespołu chcieli zaatakować także kibiców gospodarzy. Chwilę później na miejsce bijatyki dotarli kolejni policjanci.

Ostatecznie funkcjonariuszom udało się zapanować nad sytuacją i przywrócić spokój na King Power Stadium. Kilka minut wcześniej fani klubu z Łazienkowskiej odpalili race, co widać na poniżej zamieszczonym tweecie.

Kibice Legii już przed meczem byli doprowadzeni na stadion mistrza Anglii z 2016 roku w eskorcie policji (więcej TUTAJ). Wsparcie z trybun nie poniosło jednak podopiecznych Marka Gołębiewskiego, którzy przegrali 1:3.