Niedosyt po obu stronach. Skra Częstochowa "ugościła" ŁKS punktem na jego stadionie

Oba zespoły obiecywały sobie więcej po tym spotkaniu, choć stworzyły całkiem niezłe widowisko. W meczu otwierającym 19. kolejkę Fortuna I Ligi Skra Częstochowa zremisowała z ŁKS-em Łódź 0:0.

Krzysztof Sędzicki
Maciej Radaszkiewicz (z lewej) w walce z Szymonem Szymańskim (z prawej) Materiały prasowe / CYFRASPORT / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: Maciej Radaszkiewicz (z lewej) w walce z Szymonem Szymańskim (z prawej)
Łodzianie chcieli podtrzymać - krótką, bo krótką, ale jednak - serię zwycięstw na Stadionie Króla, choć ze statystykami przy okazji tego spotkania trzeba ostrożnie, bo formalnym gospodarzem tego spotkania była Skra. Obiekt przy ulicy Lotetańskiej w Częstochowie nie spełnia bowiem wymogów na grę w Fortuna I Lidze.

- To nie jest usprawiedliwienie, ale naprawdę nie jest łatwo grać co dwa dni. Bardzo dużo czasu spędzamy w autokarze - mówił po ostatnim spotkaniu trener beniaminka Jakub Dziółka. A było to przegrane 1:4 starcie z Korony Kielce, które zakończyło serię pięciu zwycięstw częstochowian.

Skra zdecydowanie oddała pole gry przeciwnikowi. W szóstej minucie bliski szczęścia po strzale głową był Maksymilian Rozwandowicz, ale Mateusz Kos odbił jego strzał. Chwilę bramkarza "gospodarzy" zaskoczyć próbował strzałem z połowy Antonio Dominguez i mało brakowało, ale trafił w słupek.

Piłkarze spod Jasnej Góry w pierwszej połowie mieli tak naprawdę dwie sytuacje, ale trzeba stwierdzić, że groźniejsze od łodzian. W 22. minucie obrońcom urwał się Mikołaj Kwietniewski, ale z interwencją zdążył Marek Kozioł, a w 34. Maciej Mas opanował piłkę w polu karnym ŁKS-u, ale uderzył obok bramki.

Ta druga próba to odpowiedź na dwie akcje ełkaesiaków. W 30. minucie Maciej Radaszkiewicz otrzymał prostopadłe podanie od Macieja Wolskiego z lewej strony, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Chwilę później Adrian Klimczak spudłował ze środka pola karnego. Na finiszu pierwszej części gry Łódzki Klub Sportowy miał przewagę, ale tylko optyczno-statystyczną.

W drugiej połowie Skra próbowała nie tylko kontratakować, ale i konstruować, lecz problemy pojawiły się z wykończeniem. Jednak trzeba oddać drużynie trenera Dziółki, że z każdą minutą atakowała coraz odważniej. W 68. minucie rozgrywający bardzo dobre zawody Maciej Mas uciekł defensorom z Łodzi, po czym okiwał Kozioła i wpakował piłkę do siatki, ale okazało się, że był na spalonym.

W ostatnim kwadransie oba zespoły spróbowały jeszcze ataku po pełną pulę. Łodzianie mieli kilka strzałów z dystansu oraz zamieszanie w polu bramkowym rywali w 89. minucie, gdzie z trudem poradzili sobie obrońcy. Skrze trzy punkty mógł dać chwilę wcześniej Oskar Krzyżak, ale gdy był 6 metrów od bramki źle uderzył w piłkę.

Skra Częstochowa - ŁKS Łódź 0:0

Skra: Mateusz Kos - Łukasz Winiarczyk, Adam Mesjasz, Rafał Brusiło, Szymon Szymański - Maciej Mas, Krzysztof Napora (61' Dawid Niedbała), Mikołaj Kwietniewski - Piotr Nocoń, Przemysław Sajdak, Oskar Krzyżak

ŁKS: Marek Kozioł - Mateusz Bąkowicz, Jan Sobociński, Oskar Koprowski, Adrian Klimczak - Maksymilian Rozwandowicz (89' Jan Kuźma) - Javi Moreno, Ricardinho (61' Samu Corral), Antonio Dominguez, Maciej Wolski (62' Piotr Gryszkiewicz)- Maciej Radaszkiewicz (81' Stipe Jurić)

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)

Żółte kartki: Sobociński, Gryszkiewicz (ŁKS)