Liverpool zgodnie z planem. Żółte kartki Bednarka i Casha

W kolejnym meczach 13. kolejki angielskiej Premier League zgodnie z oczekiwaniami Liverpool FC pokonał Southampthon FC Jana Bednarka. Zwycięstwo odniosła także Aston Villa, a Norwich City zremisowało z Wolverhampton Wanderers. Grało dwóch Polaków.

Marcin Malinowski
radość piłkarzy Liverpool FC PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: radość piłkarzy Liverpool FC
The Reds szybko ustawili sobie swoje spotkanie, strzelając już w 2. minucie. Znakomity występ w sobotę zanotował Diogo Jota. Portugalczyk dwukrotnie pokonał Alexa McCarthy'ego w pierwszej połowie meczu. Liverpool nie pozwalał graczom Southampton na zbyt wiele.

Goście mieli tylko nieliczne sytuacje, ale tak naprawdę żadnej klarownej. Między słupkami dobrze spisywał się Alisson. Już do przerwy było wiadomo, że Święci będą grać tylko o jak najniższy wymiar kary. Po 45 minutach było bowiem 3:0, a trzecie trafienie dla gospodarzy dołożył Thiago.

W drugiej części nie oglądaliśmy już Jana Bednarka, na którym ciążyła żółta kartka za faul z 11. minuty. Gracze Juergena Kloppa dokończyli tylko dzieła, ostatecznie wygrywając 4:0. Przyjezdni mieli kilka okazja, ale nie zdołali wykorzystać choćby jednej z nich.

Żółtą kartkę otrzymał także drugi z reprezentantów Polski, występujący w sobotnich meczach Premier League. Matty Cash zagrał całe spotkanie i w dużo lepszym humorze zakończył wyjazdowy pojedynek z Crystal Palace, bowiem jego Aston Villa wygrała 2:1. Gospodarze pogrozili palcem w samej końcówce, ale wystarczyło tylko na bramkę kontaktową. Bezbramkowym remisem zakończyło się natomiast spotkanie Norwich City i Wolverhampton Wanderers.

Liverpool FC - Southampton FC 4:0 (3:0)
1:0 Diogo Jota 2'
2:0 Diogo Jota 32'
3:0 Thiago 37'
4:0 Virgil van Dijk 52'

Liverpool FC: Alisson - Trent Alexander-Arnold, Ibrahima Konate, Virgil van Dijk, Andrew Robertson - Jordan Henderson (67' James Milner), Fabinho, Thiago (59' Alex Oxlade-Chamberlain) - Mohamed Salah, Diogo Jota (80' Takumi Minamino), Sadio Mane.

Southampton FC: Alex McCarthy - Jan Bednarek (46' Nathan Redmond), Lyanco, Mohammed Salisu - Valentino Livramento, James Ward-Prowse, Oriol Romeu, Romain Perraud (88' Kyle Walker-Peters) - Armando Broja, Che Adams (46' Nathan Tella), Stuart Armstrong.

Żółte kartki: Jan Bednarek (Southampton)