Arsenal wraca na zwycięską ścieżkę. Nieudany debiut menadżera "Srok"

Zawodnicy Arsenalu zapomnieli o porażce w poprzedniej kolejce i byli zdecydowanie lepsi od Newcastle United (2:0). Eddie Howe nie zaliczy swojego debiutu do udanych.

Rafał Szymański
Bukayo Saka PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Bukayo Saka
Pierwszą okazję miał Callum Wilson, który w 9. minucie wbiegł w pole karne i wygrał pojedynek bark w bark z Gabrielem Magalhaesem. Napastnik Newcastle celnie uderzył, ale Aaron Ramsdale był na posterunku.

Chwilę później Jonjo Shelvey jeszcze sprawdził czujność bramkarza Arsenalu. Ramsdale popisał się kapitalną interwencją i zbił piłkę na poprzeczkę.

Podopieczni Mikela Artety szybko przejęli kontrolę nad meczem i powinni prowadzić przed przerwą W końcówce pierwszej odsłony Martin Dubravka obronił strzał Emile'a Smitha Rowe'a, a następnie piłka spadła pod nogi Pierre'a Emericka Aubameyanga. Napastnik z trzech metrów trafił w prawy słupek.

Starania londyńczyków przyniosły skutek w 56. minucie. Nuno Tavares wypuścił podaniem Sakę, a ten miał przed sobą tylko Dubravkę. Reprezentant Anglii sprytnym strzałem otworzył wynik.

Dziesięć minut później Arsenal miał dwubramkową przewagę. Takehiro Tomiyasu zagrał z prawej strony do Gabriela Martinellego, który świetnie przerzucił piłkę nad golkiperem rywali.

Klub z Emirates Stadium ostatecznie zwyciężył 2:0 z Newcastle i jest już o krok od Ligi Mistrzów. Zespół Eddiego Howe'a nadal jest czerwoną latarnią Premier League.

Arsenal FC - Newcastle United 2:0 (0:0) 1:0 - Bukayo Saka 56' 2:0 - Gabriel Martinelli 66'