KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Szokujące kulisy finału Euro 2020. "Mogli doprowadzić do śmierci"

Raport Louise Casey z Izby Lordów mówi, że podczas finału Euro 2020 (2021) doszło do "zbiorowej porażki" w planowaniu meczu, na który nielegalnie wdarło się ok. 2000 osób.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
angielscy kibice przed finałem EURO 2020 PAP/EPA / Andy Rain / Na zdjęciu: angielscy kibice przed finałem EURO 2020
Szokujące sceny na Wembley, które miały miejsce przed rozpoczęciem finału Euro 2020 (2021) Włochy - Anglia (1:1 po 90 minutach i dogrywce, 3:2 dla Włochów w serii rzutów karnych), zbulwersowały opinię publiczną w całej Europie. Kibicowska dzicz sforsowała wejścia dla niepełnosprawnych, a stewardzi nie byli w stanie jej zatrzymać (więcej TUTAJ).

"Bez biletów, pijani i odurzeni bandyci mogli spowodować śmierć wielu ludzi, kiedy szturmowali Wembley przed finałem Euro 2020. Przerażające sceny chaosu na stadionie doprowadziły do dnia narodowej hańby" - napisała w swoim raporcie nt. lipcowych wydarzeń na Wembley Louise Casey, Członek Izby Lordów (cytat za bbc.com).

W swoim dokumencie 56-letnia Casey podkreśliła, że na londyńskim obiekcie doszło do "zbiorowej porażki" wszystkich odpowiedzialnych za organizację mistrzostw.

ZOBACZ WIDEO: Lewandowski opuścił konferencję prasową na gali Złotej Piłki. Zdradzamy dlaczego!

"Groźby, agresja, rzucanie petardami a nawet kałem, przesadna konsumpcja alkoholu i kokainy - to wszystko tylko pomogło w podgrzaniu i tak już gorącej atmosfery. Osoby odpowiedzialne za porządek na Wembley były bezradne wobec konfrontacji z najbardziej agresywną grupą, jaką kiedykolwiek widzieli" - czytamy w raporcie.

Metropolitan Police do tej pory dokonała 51 aresztowań związanych z finałem Euro 2020, z których 26 dokonano jeszcze na stadionie. Śledztwo jest w toku.

"Jesteśmy naprawdę szczęśliwcami, że na Wembley nie ucierpiało zbyt dużo osób, ale musimy podjąć stanowcze działania przeciwko tym ludziom, którzy uważają, że mecz piłki nożnej jest pretekstem do takiego zachowania" - zaapelowała autorka raportu nt. wydarzeń na Wembley z 11 lipca.

Zobacz:
Przez to Anglicy przegrali finał Euro 2020? Czarnoskórzy piłkarze odczuwają większą presję

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×