Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Szokujące kulisy finału Euro 2020. "Mogli doprowadzić do śmierci"

Raport Louise Casey z Izby Lordów mówi, że podczas finału Euro 2020 (2021) doszło do "zbiorowej porażki" w planowaniu meczu, na który nielegalnie wdarło się ok. 2000 osób.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
angielscy kibice przed finałem EURO 2020 PAP/EPA / Andy Rain / Na zdjęciu: angielscy kibice przed finałem EURO 2020
Szokujące sceny na Wembley, które miały miejsce przed rozpoczęciem finału Euro 2020 (2021) Włochy - Anglia (1:1 po 90 minutach i dogrywce, 3:2 dla Włochów w serii rzutów karnych), zbulwersowały opinię publiczną w całej Europie. Kibicowska dzicz sforsowała wejścia dla niepełnosprawnych, a stewardzi nie byli w stanie jej zatrzymać (więcej TUTAJ).

"Bez biletów, pijani i odurzeni bandyci mogli spowodować śmierć wielu ludzi, kiedy szturmowali Wembley przed finałem Euro 2020. Przerażające sceny chaosu na stadionie doprowadziły do dnia narodowej hańby" - napisała w swoim raporcie nt. lipcowych wydarzeń na Wembley Louise Casey, Członek Izby Lordów (cytat za bbc.com).

W swoim dokumencie 56-letnia Casey podkreśliła, że na londyńskim obiekcie doszło do "zbiorowej porażki" wszystkich odpowiedzialnych za organizację mistrzostw.

ZOBACZ WIDEO: Lewandowski opuścił konferencję prasową na gali Złotej Piłki. Zdradzamy dlaczego!

"Groźby, agresja, rzucanie petardami a nawet kałem, przesadna konsumpcja alkoholu i kokainy - to wszystko tylko pomogło w podgrzaniu i tak już gorącej atmosfery. Osoby odpowiedzialne za porządek na Wembley były bezradne wobec konfrontacji z najbardziej agresywną grupą, jaką kiedykolwiek widzieli" - czytamy w raporcie.

Metropolitan Police do tej pory dokonała 51 aresztowań związanych z finałem Euro 2020, z których 26 dokonano jeszcze na stadionie. Śledztwo jest w toku.

"Jesteśmy naprawdę szczęśliwcami, że na Wembley nie ucierpiało zbyt dużo osób, ale musimy podjąć stanowcze działania przeciwko tym ludziom, którzy uważają, że mecz piłki nożnej jest pretekstem do takiego zachowania" - zaapelowała autorka raportu nt. wydarzeń na Wembley z 11 lipca.

Zobacz:
Przez to Anglicy przegrali finał Euro 2020? Czarnoskórzy piłkarze odczuwają większą presję

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • zbych22 Zgłoś komentarz
  Boniek pewnie byłby odmiennego zdania.
  • SportowyEkspert Zgłoś komentarz
   Kto tam wpuścił tę polską dzicz??!!!
   • Legionowiak 3.0 Zgłoś komentarz
    Anglicy prowokowali Włochów przed finałem Euro 2020! Jak Italia wygrała, to dopiero był pokaz angielskiego bydła, gorszego nawet od naszych polskich kibiców! Choć już minęło od tego
    Czytaj całość
    pół roku, jeszcze raz: Forza Italia! Viva Italia!
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×