Eredivisie: Koronacja przełożona o tydzień

Piłkarze PSV Eindhoven przynajmniej o tydzień muszą odroczyć koronację w obecnym sezonie Eredivisie. Zwycięstwo na Philips Stadium 2:0 z Heraclesem Almelo nie dało, jeszcze, podopiecznym <b>Sefa Vergoossena</b> tytułu mistrzowskiego, gdyż presję wytrzymał Ajax Amsterdam i rozgromił na AmsterdamArena De Graafschap aż 4:1. Trzy gole dla amsterdamczyków zdobył <b>Klaas-Jan Huntelaar</b>.

W tym artykule dowiesz się o:

Za tydzień do Eindhoven przyjeżdża Twente Enschede i jeżeli historia spotkań między tymi drużynami się powtórzy (PSV wygrał siedem z ostatnich spotkań z Twente na własnym stadionie - przyp. red). Koronacja PSV byłaby możliwa już w tej kolejce, gdyby nie Klaas-Jan Huntelaar. Reprezentant Holandii, który będzie z całą pewnością jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników podczas letniego okienka transferowego, trzykrotnie wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z De Graafschap.

Wygrał Ajax, wygrało PSV, wygrał także Feyenoord Rotterdam, który po dwóch wyjazdowych porażkach z rzędu z NAC Bredą i Spartą Rotterdam, wreszcie sięgnął po komplet trzech oczek. Pod nieobecność kontuzjowanego Holendra Roya Makaaya ciężar strzelania goli na swoje barki wzięli na siebie Luigi Bruins, Denny Landzaat i Nuri Sahin.

Na trzecie miejsce w tabeli awansował NAC Breda, który wygrał na Euroborg z miejscowym FC Groningen 2:1. Goście wyszli na prowadzenie już w 17. minucie po trafieniu Ahmed Ammi. Na trzy minuty przed przerwą drugą bramkę dla NAC zdobył Matthew Amoah. Gospodarzy stać było tylko na jedno trafienie autorstwa Gorana Lovre.