Ernest Konon strzelił gola liderowi II ligi belgijskiej

W sobotę odbyły się mecze 33. kolejki II ligi belgijskiej (Tweede klasse). W tej serii spotkań lider tabeli, KV Kortrijk, podjął na stadionie Guldensporen drużynę KVK Tienen. W wyjściopwym składzie gości pojawił się polski napastnik - Ernest Konon.

Wojciech Święch

Miejscowi objęli prowadzenie w 29. minucie, kiedy to piłkę do siatki skierował Istvan Bakx. Jednak 120 sekund później do wyrównania doprowadził Konon. Było to jego czwarte trafienie w bieżącym sezonie II ligi belgijskiej. Jeszcze przed przerwą drugiego gola dla Kortrijk zdobył defensor Jimmy Hempte.

Po zmianie stron dwukrotnie na listę strzelców wpisał się pomocnik gospodarzy, Sven Kums - w 48., a potem 77. minucie. Na pięć minut przed końcem meczu wynik na 5:1 dla Kortrijk ustalił Nicolas Timmermans.

Konon przebywał na boisku tylko do 36. minuty. Wówczas na murawie zastąpił go David Vandecauter.

KV Kortrijk - KVK Tienen 5:1 (2:1)
1:0 - Bakx 29'
1:1 - Konon 31'
2:1 - Hempte 40'
3:1 - Kums 48'
4:1 - Kums 77'
5:1 - Timmermans 85'