Lewandowski wygrał pojedynek z Haalandem! Tak wygląda klasyfikacja strzelców

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Na zdjęciu: Po prawej Robert Lewandowski
PAP/EPA / / Na zdjęciu: Po prawej Robert Lewandowski

Robert Lewandowski ma patent na spotkania z Borussią Dortmund. Snajper dwa razy trafił do siatki i zapewnił zwycięstwo Bayernowi Monachium (3:2). Erling Haaland odpowiedział jednym golem.

Na ten dzień czekali kibice Borussii Dortmund i Bayernu Monachium. Gospodarze rozpoczęli strzelanie na Signal Iduna Park w 5. minucie, lecz później swoją obecność na murawie zaznaczył Robert Lewandowski.

W 9. minucie Thomas Mueller przekazał piłkę "Lewemu", a ten wbiegł w pole karne i znalazł sposób na Gregora Kobela. Monachijczycy poszli za ciosem - przed zejściem do szatni Kingsley Coman dał prowadzenie gościom.

Początek drugiej połowy był bardziej udany dla BVB. Erling Haaland precyzyjnym strzałem doprowadził do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do Lewandowskiego, który w 77. minucie zamienił rzut karny na gola.

Reprezentant Polski w 14. kolejce potwierdził, że jest w znakomitej dyspozycji. Lewandowski niezmiennie jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi, po sobotnim szlagierze ma na koncie 16 trafień.

Haaland także poprawił swój dorobek, ale stracił pozycję wicelidera na rzecz Patrika Schicka. Tego samego dnia gracz Bayeru Leverkusen aż cztery razy wpisał się na listę strzelców, a jego zespół rozbił 7:1 Greuther Fuerth.

Czołówka klasyfikacji strzelców Bundesligi.