Bandycki faul Krychowiaka!

Grzegorz Krychowiak nie pomógł swojej drużynie w spotkaniu z PFK Soczi (2:1). FK Krasnodar musiał kończyć mecz w "dziesiątkę".

Rafał Szymański
faul Grzegorza Krychowiaka YouTube / Premier Liga / Na zdjęciu: faul Grzegorza Krychowiaka
W meczu drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli FK Krasnodar mierzył się z PFK Soczi. W 19. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Mateo Cassierry. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź podopiecznych Wiktora Gonczarenki.

Sędzia główny podyktował rzut karny dla gości. W poprzedniej kolejce Grzegorz Krychowiak zmarnował "jedenastkę" i tym razem do piłki podszedł Viktor Claesson, który pokonał bramkarza rywali. Na początku drugiej połowy Claesson ustalił rezultat na 2:1 dla FK Krasnodar.

W 86. minucie spotkania Krychowiak nierozważnie sfaulował Joazinho w środku pola. Kadrowicz przeprosił rywala, jednak nic nie wskórał. Arbiter wycenił jego przewinienie na czerwoną kartkę. Piłkarz PFK Soczi wyszedł z tego cało i dotrwał do końca spotkania.

FK Krasnodar zwyciężył 2:1 i tym samym awansował na trzecie miejsce w stawce Premier Ligi. Po raz drugi w tym sezonie Krychowiak został wyrzucony z boiska. Reprezentant Polski obejrzał dwie żółte kartki we wrześniowym meczu z FK Rostów (1:1).

PFK Soczi - FK Krasnodar 1:2 (1:1)
1:0 - Mateo Cassierra 19'
1:1 - Viktor Claesson (k.) 23'
1:2 - Viktor Claesson 53'

Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka (od 1:52:05):