Cudowny gol piłkarza Zenitu Sankt Petersburg. Bramkarz Chelsea był bez szans! [WIDEO]

W środowy wieczór byliśmy świadkami emocjonującego finiszu w grupie H Ligi Mistrzów. Chelsea była blisko wygranej z Zenitem Sankt Petersburg. Magomed Ozdojew zdobył jednak pięknego gola i nieco zepsuł wieczór angielskiej drużynie.

Dawid Franek
Moment strzału Magomeda Ozdojewa Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: Moment strzału Magomeda Ozdojewa
Chelsea dwukrotnie wychodziła na prowadzenie w starciu z Zenitem Sankt Petersburg. Miało to miejsce w 5. minucie spotkania, gdy angielski zespół strzelił gola na 1:0 oraz w 83. minucie, gdy na tablicy wyników było 2:3. W obu przypadkach gole zdobywał Timo Werner. Gracze Zenitu jednak nie zamierzali się poddawać.

Nadeszła czwarta minuta doliczonego czasu gry. Przed polem karnym piłkę otrzymał Magomed Ozdojew. Rosjanin nie zastanawiał się ani przez chwilę i uderzył idealnie z woleja. Kepa Arrizabalaga był bezradny. Piłka trafiła pod poprzeczkę.

Wśród graczy Zenitu zapanowała wielka radość, a u graczy Chelsea wściekłość. Podopieczni Thomasa Tuchela oprócz zwycięstwa w meczu stracili jeszcze cenniejszą rzecz.

Bramka Magomeda Ozdojewa zadecydowała o tym, że pierwsze miejsce w grupie H zajął Juventus. "Stara Dama" pokonała na własnym stadionie Malmoe, a Chelsea potrzebowała zwycięstwa, aby zdetronizować włoski klub.