Cenna wygrana zespołu Roberta Gumnego i Rafała Gikiewicza

FC Augsburg, którego zawodnikami są Robert Gumny i Rafał Gikiewicz, z czwartą wygraną w sezonie 2021/2022 Bundesligi. W meczu 15. kolejki podopieczni Markusa Weinzierla pokonali na wyjeździe 1.FC Koeln 2:0.

Tomasz Rosiński
Robert Gumny (z prawej) Newspix / FIRO / Na zdjęciu: Robert Gumny (z prawej)
Walcząca o utrzymanie drużyna z Augsburga nie była faworytem piątkowego starcia w Kolonii, ale za wszelką cenę chciała zdobyć cenne trzy punkty i zrealizowała swój cel.

W pierwszej połowie potyczki na boisku działo się niewiele, ale tuż po zmianie stron Gikiewicz dwukrotnie sprawdził Anthony Modeste. Jednakże polski bramkarz ani razu nie dał się zaskoczyć.

W szeregach gości aktywny był Andre Hahn, który swój dobry występ okrasił bramką w 72. minucie spotkania. FC Augsburg poszedł za ciosem i w końcówce konfrontacji za sprawą Niklasa Dorscha zadał drugi cios.

Po tym triumfie ekipa z Augsburga opuściła strefę spadkową i obecnie z 16 punktami na koncie zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Bundesliga, 15. kolejka:

1.FC Koeln - FC Augsburg 0:2 (0:0)
0:1 - Andre Hahn 72'
0:2 - Niklas Dorsch 88'

*Rafał Gikiewicz (FC Augsburg) rozegrał cały mecz. *Robert Gumny (FC Augsburg) rozegrał cały mecz.