Polak znowu strzela w Chinach. Piąty gol w sezonie [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Z Football / Na zdjęciu: gol Adriana Mierzejewskiego
YouTube / Z Football / Na zdjęciu: gol Adriana Mierzejewskiego

Adrian Mierzejewski przypomniał o sobie polskim kibicom. Pomocnik Shanghai Shenhua przyczynił się do zwycięstwa z Qingdao FC.

Bohaterem niedzielnego spotkania był Lonsana Doumbouya. W 28. minucie napastnik upadł w polu karnym po starciu z golkiperem Qingdao FC. Po konsultacji z VAR sędzia podyktował "jedenastkę" do gospodarzy.

Do strzału został wyznaczony Adrian Mierzejewski. 41-krotny reprezentant Polski zmylił bramkarza, uderzył w sam środek i dał prowadzenie Shanghai Shenhua.

35-latek miał też udział przy drugiej bramce. W 70. minucie Mierzejewski oddał strzał z dystansu, Shi Zhao odbił piłkę, ale nie miał już żadnych szans przy dobitce Doumbouyi. Później Gwinejczyk skompletował dublet i ustalił wynik na 3:0. Shanghai Shenhua zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli chińskiej Super Ligi.

Dla Mierzejewskiego było to już piąte trafienie w trwających rozgrywkach ligowych, na swoim koncie zapisał też dwie asysty. Doświadczony pomocnik do końca 2021 roku jest wypożyczony z Chongqing Dangdai Lifan do Shanghai Shenhua.

Shanghai Shenhua - Qingdao FC 3:0 (1:0) 1:0 - Adrian Mierzejewski (k.) 32' 2:0 - Lonsana Doumbouya 70' 3:0 - Lonsana Doumbouya 80'

Gol Adriana Mierzejewskiego (od 44:30):

Czytaj także: Polacy wystawili ocenę Robertowi Lewandowskiemu. Nie ma miejsca na wątpliwości Przełamać kryzys lub przedłużyć świetną passę. Jakie będą derby Madrytu?