Kamil Grosicki jest w gazie! Znowu błysnął [WIDEO]

Kamil Grosicki wrócił do formy i jest kluczowym piłkarzem Pogoni Szczecin. 33-latek pokazał klasę w meczu ligowym z Górnikiem Zabrze (2:2).

Rafał Szymański
gol Kamila Grosickiego Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Kamila Grosickiego
W 18. kolejce PKO Ekstraklasy podopieczni Kosty Runjaicia chcieli zmniejszyć dystans do prowadzącego Lecha Poznań. Pogoń Szczecin była zdecydowanym faworytem spotkania z Górnikiem Zabrze.

Mecz rozpoczął się po myśli gości. Już w 6. minucie Sebastian Kowalczyk zamienił rzut karny na gola. W końcówce pierwszej połowy nie popisał się Luis Mata, który skierował piłkę do własnej bramki.

"Portowcy" ponownie objęli prowadzenie w 70. minucie. Luka Zahović z łatwością ograł Rafała Janickiego, a następnie przekazał piłkę Kamila Grosickiego. Doświadczony zawodnik dynamicznie wbiegł w pole karne i znalazł sposób na Grzegorza Sandomierskiego.

Ostatnie słowo należało jednak do Adriana Gryszkiewicza, piłkarz Górnika ustalił rezultat na 2:2. W tym momencie Pogoń jest wiceliderem tabeli i traci już tylko dwa punkty do "Kolejorza".

33-latek w niedzielę udowodnił, że jest w wysokiej formie. Grosicki trafił do siatki w drugim meczu z rzędu. Jego dorobek to trzy bramki oraz cztery asysty w 11 meczach ligowych.

Lukas Podolski grał z kontuzją. "Mam to już od paru tygodni"

Czy Paulo Sousa powinien sprawdzić Kamila Grosickiego?