Atletico Madryt traci ważnego zawodnika. W tym roku już nie zagra

Do końca roku mistrzowie Hiszpanii muszą radzić sobie bez Antoine'a Griezmanna. Gwiazda Atletico Madryt narzeka na kontuzję.

Rafał Szymański
Antoine Griezmann (z prawej) PAP/EPA / Na zdjęciu: Antoine Griezmann (z prawej)
12 grudnia podopieczni Diego Simeone musieli uznać wyższość Realu Madryt. Atletico Madryt przegrało 0:2 w derbach na Santiago Bernabeu, a Antoine Griezmann rozegrał tylko 45 minut.

Francuz opuścił plac gry po pierwszej połowie, zastąpił go Joao Felix. Jak się okazało, 30-letni napastnik nabawił się kontuzji po wejściu Daniego Carvajala i czeka go przerwa od futbolu.

Griezmann przeszedł już rezonans magnetyczny. Stołeczny klub oficjalnie zakomunikował, że piłkarz ma problem z mięśniem prawego uda. Jak podaje dziennik "Marca" Simeone nie będzie mógł z niego skorzystać w spotkaniach z Sevillą (18 grudnia) i Granadą (22 grudnia).

Zawodnik jest tylko wypożyczony z Barcelony do "Rojiblancos". Jeśli wystąpi w 50 proc. spotkań Atletico, to zostanie wykupiony za 40 milionów euro. W bieżącym sezonie Primera Division zdążył wystąpić w 13 spotkaniach, strzelił w nich trzy gole i zanotował dwie asysty.

Przed rozpoczęciem sezonu Atletico było wymieniane w gronie faworytów do mistrzostwa Hiszpanii. Obecnie zespół Simeone zajmuje dopiero czwarte miejsce w tabeli.