Lewandowski podsumował niesamowity rok! Zdradził, z czego jest dumny

To był kolejny wielki wieczór Roberta Lewandowskiego. Polak w meczu z VFL Wolfsburg zdobył bramkę, która sprawiła, że pobił kolejny rekord Gerda Muellera. Napastnik Bayernu Monachium skomentował swój wyczyn w mediach klubowych.

Dawid Franek
Robert Lewandowski WP SportoweFakty / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W spotkaniu z VFL Wolfsburg Robert Lewandowski długo czekał na swoją bramkę. Ostatecznie polski napastnik w 87. minucie pokonał bramkarza rywali, ustalając wynik spotkania na 4:0. Dla "Lewego" gol zdobyty w piątkowym meczu miał olbrzymie znaczenie. 33-latek pobił kolejny rekord należący do Gerda Muellera.

Lewandowski zakończył rok kalendarzowy, mając 34 mecze na koncie i 43 gole, więc przebił wyczyn Muellera z 1972 roku. Wówczas Niemiec zdobył w ciągu jednego roku 42 bramki.

Licząc wszystkie rozgrywki "Lewy" trafiał do siatki rywali 69 razy. To wyrównany wynik Cristiano Ronaldo z 2013 roku. Lewandowski krótko podsumował swoje występy w tym roku kalendarzowym.

"Jestem bardzo dumny z całego roku w moim wykonaniu, ponieważ dla mnie znów był to wyższy poziom. To był burzliwy rok z wieloma emocjami" - powiedział Lewandowski, cytowany przez fcbayern.com.

Teraz przed piłkarzami przerwa od rozgrywek. Bayern spędzi ją na pozycji lidera Bundesligi. "Będę spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. W nowy rok możemy wejść z dobrym samopoczuciem" - zakończył Lewandowski.