"Nic z tego nie wynikało". Grosicki surowo ocenił grę Pogoni

Kamil Grosicki nie mógł być zadowolony po remisie 1:1 z Wartą Poznań. - Nie pamiętam dawno takiego spotkania - skomentował piłkarz na łamach oficjalnej strony Pogoni Szczecin.

Rafał Szymański
Mateusz Kupczak i Kamil Grosicki PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Mateusz Kupczak i Kamil Grosicki
Zespół Kosty Runjaicia był zdecydowanym faworytem meczu z Wartą. Pierwszy gol padł dopiero w 74. minucie - poznańska drużyna prowadziła po trafieniu Adama Zrelaka. W samej końcówce Pogoń Szczecin doprowadziła do wyrównania. Konstantinos Triantafyllopoulos trafił do siatki w 5. minucie doliczonego czasu.

"Portowcy" podzielili się punktami z Wartą i spędzą zimową przerwę na pozycji wicelidera tabeli PKO Ekstraklasy. Po ostatnim gwizdku głos zabrał Kamil Grosicki, który spędził 90 minut na placu gry.

- Mieliśmy duże oczekiwania przed tym meczem, ale mimo wszystko trzeba się cieszyć z tego punktu, może się on okazać bardzo cenny na koniec sezonu. Udało się nam strzelić dopiero w 95. minucie po świetnej akcji Fornalczyka, który wypatrzył w polu karnym Kostasa - mówił 33-latek, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Grosicki widzi pole do poprawy. - Zagraliśmy jednak słabe spotkanie, bo nie stwarzaliśmy sobie sytuacji, które zamienilibyśmy na gola. Mimo sporego posiadania piłki i wielu podań nic z tego nie wynikało. Nie pamiętam dawno takiego spotkania, gdzie przeciwnik bronił tak dobrze, że ciężko było wykreować jakąkolwiek sytuację do zdobycia choćby jednej bramki - podsumował 83-krotny reprezentant Polski.

Skrzydłowy Pogoni ma za sobą udany okres. Jego bilans to 12 występów, trzy trafienia oraz cztery asysty. Podopieczni Runjaicia tracą tylko jeden punkt do prowadzącego Lecha Poznań.