Robinsonada Wojciecha Szczęsnego ratowała Juventus

Przez ponad godzinę reprezentant Polski nie interweniował po żadnym strzale. Nagle stanął przed wielkim egzaminem i zdał go. Dzięki niemu Juventus zachował czyste konto i wygrał 2:0 w meczu z Cagliari Calcio.

Moise Kean i Alessandro Deiola PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Moise Kean i Alessandro Deiola
Postawa Juventusu w licznych meczach tego sezonu pozostawiała dużo do życzenia, ale akurat w starciu z katastrofalnie dysponowanym Cagliari był niekwestionowanym faworytem. Drużyna z Sardynii skompromitowała się w poprzednim meczu i w czasie przegranego 0:4 pojedynku z Udinese Calcio nasłuchała się wyzwisk od własnej publiczności.

Juventus miał dużą przewagę w posiadaniu piłki. Nie wykorzystywał jednak sytuacji podbramkowych. Najgroźniejszym zawodnikiem gospodarzy był Moise Kean, ale jedno jego uderzenie zostało zablokowane, a drugie zatrzymało się na słupku. Próbował również Juan Cuadrado, ale z linii pola karnego trafił w brawurowo interweniującego Charalamposa Lykogiannisa.

Trener Massimiliano Allegri zaczął się nieco denerwować, ponieważ gra Juventusu nie kleiła się. Cagliari co prawda nie miało nic do zaproponowania pod bramką Wojciecha Szczęsnego, ale przynajmniej solidnie grało na własnej połowie boiska. Z kolei znudzony reprezentant Polski ustawił się wysoko i pomagał w rozgrywaniu piłki.

W 40. minucie Juventus zdążył zdobyć prowadzenie 1:0, zanim Federico Dionisi zarządził zejście drużyn na przerwę do szatni. Znalazł się on w odpowiednim miejscu pola karnego i nieco przypadkowo strącił piłkę do siatki po dograniu Federico Bernardeschiego. Stara Dama spieszyła się powoli, ale trzeba było przyznać, że zdobyła zaliczkę zasłużenie.

Po przerwie kolejne strzały Juventusu, ale niecelne. Przewaga faworyta nie była bezpieczna, o czym przekonał się w 61. minucie. Cagliari po godzinie stworzyło pierwszą, ale od razu rewelacyjną sytuację na gola. Dalbert Henrique był trzy metry od bramki Szczęsnego po dośrodkowaniu Raoula Bellanovy, ale koszmarnie spudłował. Polak wściekał się, to samo Walter Mazzarri na ławce gości, chociaż obaj z innego powodu.

W 68. minucie jeszcze raz zaatakowało Cagliari i tym razem oddało pierwsze celne uderzenie w meczu. Ponownie zaatakowało z wykorzystaniem prawego skrzydła, a po dośrodkowaniu Joao Pedro starał się przymierzyć pod poprzeczkę. Kapitalnie interweniował Wojciech Szczęsny, który wyszedł w powietrze i sparował piłkę. To była kluczowa interwencja dla meczu.

Stara Dama zapewniła sobie zwycięstwo w 83. minucie. Sprawnie przeprowadzona akcja między rozluźnioną defensywą Cagliari została zakończona strzałem Federico Bernardeschiego. Tym samym reprezentant Włoch dołożył gola na 2:0 do wcześniejszej asysty i został najważniejszym graczem wieczoru.

Sebastian Walukiewicz był poza kadrą Cagliari.

Juventus FC - Cagliari Calcio 2:0 (1:0)
1:0 - Moise Kean 40'
2:0 - Federico Bernardeschi 83'

Juventus: Wojciech Szczęsny - Juan Cuadrado, Leonardo Bonucci, Matthijs De Ligt, Alex Sandro - Rodrigo Bentancur, Arthur Melo (83' Manuel Locatelli), Adrien Rabiot (46' Weston McKennie) - Federico Bernardeschi (89' Mattia De Sciglio), Alvaro Morata (89' Kaio Jorge), Moise Kean (72' Dejan Kulusevski)

Cagliari: Alessio Cragno - Gabriele Zappa, Luca Ceppitelli, Andrea Carboni - Charalampos Lykogiannis, Raoul Bellanova, Alessandro Deiola (71' Christian Oliva), Alberto Grassi, Dalbert Henrique (84' Keita Balde Diao) - Gaston Pereiro (64' Leonardo Pavoletti), Joao Pedro

Żółte kartki: Carboni, Dalbert, Pavoletti (Cagliari)

Sędzia: Federico Dionisi