Premier League: festiwal goli! Lider urządził demolkę, a potem najadł się strachu

Cóż to było za popołudnie na stadionie lidera Premier League! Manchester City pokonał Leicester City 6:3, a sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Szymon Mierzyński
piłkarze Manchesteru City PAP/EPA / MAGI HAROUN / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Jeśli ktoś liczył na wyrównane widowisko, albo powtórkę sensacji z ubiegłego sezonu ("Lisy" wygrały wtedy na Etihad Stadium 5:2), to srodze się zawiódł - przynajmniej do czasu. Zespół Pepa Guardioli nie bawił się w jakiekolwiek wstępy, ruszył na rywala od samego początku i efekty były piorunujące.

Nie minął kwadrans, a gospodarze fetowali już dwubramkowe prowadzenie. Najpierw płaskim strzałem wynik otworzył Kevin De Bruyne, a potem - po faulu Youriego Tielemansa na Aymericu Laporte - z rzutu karnego podwyższył go Riyad Mahrez.

Po kwadransie "Lisy" próbowały przejść do ofensywy, lecz gdy tylko zagrały odważniej, przyjęły dwa kolejne ciosy za sprawą Ilkaya Gundogana i strzału z "wapna" Raheema Sterlinga (znów faulował Tielemans).

Była raptem 25. minuta, a gospodarze prowadzili 4:0. Wszyscy zaczęli się zastanawiać, czy drużyna Guardioli powtórzy kanonadę z 14 grudnia, gdy wygrała u siebie z Leeds United aż 7:0.

Nic z tych rzeczy, bo w przerwie piłkarze lidera popadli w drzemkę i potem w 10 minut roztrwonili niemal całą zaliczkę! Świetnie spisywał się Kelechi Iheanacho, który najpierw wypracował sytuacje sam na sam Jamesowi Maddisonowi i Ademoli Lookmanowi (obie wykorzystane), następnie sam trafił z bliska i zrobiło się 4:3.

Podopieczni Brendana Rodgersa nagle wrócili do gry i z sytuacji beznadziejnej przeszli do takiej, w której realnie mogli myśleć o wywalczeniu zdobyczy punktowej. Na ich nieszczęście faworyt się jednak obudził i dwa ostatnie słowa należały do niego.

Miejscowi doskonale egzekwowali rzuty rożne i właśnie po nich zamknęli to spotkanie. Najpierw głową nie do obrony uderzył Laporte, zaś festiwal goli zakończył strzałem z bliska Sterling.

Po przerwie Manchester City na własne życzenie najadł się sporo strachu, ale ostatecznie odniósł dość pewne zwycięstwo i umocnił się na 1. miejscu w tabeli Premier League. Teraz ma 47 pkt. - o 6 więcej od Liverpoolu i 9 więcej od Chelsea.

Manchester City - Leicester City 6:3 (4:0)
1:0 - Kevin De Bruyne 5'
2:0 - Riyad Mahrez (k.) 14'
3:0 - Ilkay Gundogan 21'
4:0 - Raheem Sterling (k.) 25'
4:1 - James Maddison 55'
4:2 - Ademola Lookman 59'
4:3 - Kelechi Iheanacho 65'