Polak bohaterem meczu Premier League!

W meczu West Hamu z Southampton na nudę można było narzekać jedynie w 1. połowie, kiedy padł tylko jeden gol. Po przerwie piłkarze zdobyli cztery bramki. Trafienie na wagę wygranej Świętych 3:2 strzelił Jan Bednarek.

Michał Piegza
Jan Bednarek WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Jan Bednarek
W Premier League West Ham bije się o pozycję w czołówce. Southampton aktualnie jest bezpieczny, ale ostatnio Święci nie grali na miarę oczekiwań. W składach obu drużyn pojawili się Polacy. W bramce Młotów stanął Łukasz Fabiański, z kolei Jan Bednarek wyszedł w podstawowej jedenastce Świętych.

To goście dobrze weszli w mecz i szybko zadali cios. W 8. minucie Kyle Walker-Peters przed polem karnym dograł do Mohameda Elyounoussiego, ten uderzył precyzyjnie przy słupku. Fabiański był bez szans.

Przegrywając gospodarze nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć przyjezdnym. W 1. połowie graczom West Hamu jedynie przez moment udało się zepchnąć rywala do głębszej defensywy.

Sześć minut przed przerwą mógł być remis. Pomylił się Bednarek, który atakowany przez rywala źle rozegrał piłkę. Przejął ją Nikola Vlasić, ruszył na bramkę, ale strzał nogą odbił bramkarz.

Dużo więcej działo się po zmianie stron. Gracze West Hamu szybko wyrównali. W 49. minucie po dograniu z rogu Craig Dawson zgrał piłkę głową, a Michail Antonio, również głową, wpakował piłkę do siatki.

Gospodarze ruszyli po wygraną, to jednak Święci zadali drugi cios. W 57. Armando Broja padł w polu karnym. Sędzia rzut karny podyktował dopiero po analizie VAR. James Ward-Prowse nie dał szans Fabiańskiemu, mocno uderzając przy słupku.

Święci z prowadzenia cieszyli się jednak bardzo krótko. W 64. minucie dalekie zagranie do Jarroda Bowena, a ten podał na dziesiąty metr. Said Benrahma spokojnym uderzeniem trafił na 2:2.

Koniec strzelania? Nic z tych rzeczy. Sześć minut później Fabiański skapitulował po raz trzeci. Pokazał się Bednarek. Z rzutu wolnego dośrodkował Ward-Prowse, a Polak uderzeniem głową z ośmiu metrów pokonał rodaka w bramce gospodarzy.

West Ham po stracie trzeciej bramki nie był w stanie początkowo ruszyć na rywala. Minuty płynęły, dopiero w końcówce spotkania Młoty poszukały punktu. Gospodarze do remisu nie doprowadzili i piłkarze Southampton mogli się cieszyć z pierwszej wygranej od sześciu kolejek.

West Ham United - Southampton FC 2:3 (0:1)
0:1 -  Mohamed Elyounoussi 8'
1:1 - Michail Antonio 49'
1:2 - James Ward-Prowse (k.) 61'
2:2 - Said Benrahma 64'
2:3 - Jan Bednarek 70'

West Ham United: Łukasz Fabiański - Vladimir Coufal, Craig Dawson, Issa Diop, Arthur Masuaku - Tomas Soucek, Declan Rice - Nikola Vlasić (46' Michail Antonio), Pablo Fornals (46' Manuel Lanzini), Said Benrahma (80' Andrij Jarmolenko) - Jarrod Bowen.

Southampton FC: Fraser Forster -  Tino Livramento, Jan Bednarek, Mohammed Salisu, Kyle Walker-Peters - Mohamed Elyounoussi, James Ward-Prowse, Oriol Romeu (90+3' Ibrahima Diallo), Nathan Redmond - Theo Walcott (89' Stuart Armstrong), Armando Broja (80' Che Adams).

Żółte kartki: Rice, Bowen, Dawson (West Ham) oraz Bednarek (Sothampton).