Moder ośmieszył rywala (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Brighton and Hove Albion / Na zdjęciu: asysta Jakuba Modera
YouTube / Brighton and Hove Albion / Na zdjęciu: asysta Jakuba Modera

Jakub Moder pokazał się z dobrej strony w meczu z Brentford FC (2:0). Pomocnik Brighton and Hove Albion zaliczył efektowną asystę przy trafieniu Neala Maupaya.

Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale podopieczni Grahama Pottera byli bardziej konkretni w ataku. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. W 34. minucie Enock Mwerpu przerzucił piłkę do Leandro Trossarda, który przelobował golkipera Brentford FC.

Gospodarze zdobyli drugą bramkę w 42. minucie gry. Jakub Moder napędził akcję Brighton and Hove Albion. Polak zabawił się z Mathiasem Jensenem, piłka przeleciała między nogami Duńczyka i trafiła do Neala Maupaya. Napastnik mocnym uderzeniem ustalił rezultat na 2:0.

Moder kolejny raz rozegrał 90 minut w barwach "Mew" i nie zawiódł swojego menadżera. Dla reprezentanta Polski była to już trzecia asysta w bieżącym sezonie Premier League. Środkowy pomocnik zapisał na swoim koncie 16 występów w angielskiej elicie.

Zespół kadrowicza był skazywany na walkę o utrzymanie, a tymczasem po 17 spotkaniach zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Brighton przygotowuje się do starcia z Chelsea na Stamford Bridge. Mecz odbędzie się 29 grudnia o godz. 20:30.

Asysta Jakuba Modera (od 0:44):