Wyciekły kuriozalne argumenty Sousy. "Obawiał się o życie"

To brzmi absurdalnie! Okazuje się, że Paulo Sousa w rozmowach z PZPN mówił o wrogim nastawieniu kibiców do niego, a jego agent załączył w e-mailu... wpisy z Twittera - m.in. Marcina Gortata.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Paulo Sousa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Paulo Sousa
Marcin Dobski z serwisu "Salon24" jako pierwszy zdradził, jak wyglądały kulisy rozmów obozu Portugalczyka z PZPN. Trzeba przyznać, że były one mocno kuriozalne.

Agent Paulo Sousy, Hugo Cajuda, przedstawił absurdalne argumenty. W e-mailu załączył m.in. wpisy... Marcina Gortata, który krytykował sposób odejścia portugalskiego szkoleniowca.

"Olać 40 mln Polaków. Oby gość przegrał pięć meczów i został zwolniony" - pisał Gortat, były koszykarz klubów NBA.

ZOBACZ WIDEO: Wyzwanie przed nowym trenerem Polaków. "Nie chcę, aby doszło do takiej sytuacji"

Okazuje się, że Sousa czuł zagrożenie ze strony polskich kibiców.

"Portugalczycy argumentowali tym, że w Polsce panuje wrogie nastawienie do Paulo Sousy. A on sam obawia się o swoje zdrowie i życie, ponieważ czuje zagrożenie ze strony polskich kibiców" - czytamy w tekście na portalu "Salon24".

"Podczas mailowej wymiany Cajuda załączał też groźnie brzmiące wpisy na temat Sousy z mediów społecznościowych, które miały być dowodem na to, że może mu coś grozić" - informuje Marcin Dobski.

Sypią się gorące i mocne opinie po odejściu Paulo Sousy z reprezentacji Polski. Portugalczyk na trzy miesiące przed barażem do MŚ 2022 z Rosją (24 marca w Moskwie) zrezygnował z prowadzenia kadry i objął drużynę Flamengo Rio de Janeiro.

Sousa postawił związek w bardzo trudnym położeniu, choć ten wynegocjował bardzo dobre warunki rozstania. W tym momencie już trwają poszukiwania następcy, niedługo poznamy nazwisko trenera, który poprowadzi kadrę w marcowych barażach.

Portugalczyk musi zapłacić odszkodowanie. Na konto PZPN-u trafi kwota w wysokości około 2 mln złotych. Polacy sporo też zaoszczędzą na wypłatach dla Sousy i jego współpracowników.

Czytaj także:
Szef TVP Sport nie wytrzymał! Wulgarnie zwrócił się do Sousy
Pierwszy kadrowicz skomentował odejście Paulo Sousy. Użył znanego cytatu

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×