Napastnik przekonał Lechię Gdańsk. Wystarczyło pół roku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lechia Gdańsk / Na zdjęciu: Bassekou Diabate
Materiały prasowe / Lechia Gdańsk / Na zdjęciu: Bassekou Diabate
zdjęcie autora artykułu

Lechia Gdańsk nie czekała z podjęciem decyzji w sprawie Bassekou Diabate do końca sezonu. Po rundzie jesiennej zdecydowała się na wykup 21-letniego napastnika. Ten podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku.

Bassekou Diabate dołączył do Lechii Gdańsk na zasadzie rocznego wypożyczenia z malijskiego Yeelen Olympique. W rundzie jesiennej pokazał się w 13 meczach w PKO Ekstraklasie, a także w jednym Fortuna Pucharu Polski.

Przed końcem podpisanej latem umowy, przyszłość Diabate wyjaśniła się. Lechia postanowiła wykupić 21-letniego napastnika. Taka możliwość była zawarta w umowie wypożyczenia. Nowy kontrakt piłkarza z klubem ma obowiązywać przez 4,5 roku.

- Jest to odpowiedni klub dla mnie, w którym będę mógł szlifować umiejętności, poprawić jakość gry. Cieszę się, że zostaję i będę mieć kolejne okazje do gry - cytuje Diabate oficjalna strona klubu.

ZOBACZ WIDEO: "Piłkarze czują się oszukani". Były reprezentant grzmi po zachowaniu Paulo Sousy

Piłkarz wystąpił sześć razy w reprezentacji Mali i strzelił dla niej jednego gola. Na zdobycie bramki na polskich stadionach nadal musi pracować.

- Przez pół roku Bass Diabate pokazał dużo dobrego jako chłopak i człowiek. Wszyscy wiemy, że jest jeszcze troszeczkę surowy i musi wykonać dużo pracy, ale widzę w nim dużą ambicję oraz wolę rozwoju - mówi trener Tomasz Kaczmarek.

Czytaj także: Demolka! Marek Papszun wstrząsnął Rakowem w szatni Czytaj także: Twierdza Pogoni cudem uratowana

Źródło artykułu: