Nerwówka beniaminka w Pucharze Króla. Zadecydowały rzuty karne

Rozpędzają się rozgrywki o Puchar Króla. We wtorek rozpoczęła się 1/16 finału. W pierwszym spotkaniu plasująca się na 5. pozycji w La Lidze 2 Ponferradina SD dopiero po rzutach karnych przegrała z beniaminkiem La Ligi Espanyolem Barcelona.

Michał Piegza
Adria Pedrosa Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Adria Pedrosa
W rozgrywkach Pucharu Króla od 1/16 finału w grze biorą już wszystkie zespoły. Swoje pierwsze mecze rozegrają m.in. Real Madryt i FC Barcelona. Na relacje NA ŻYWO zapraszamy w środę.

Tymczasem we wtorek w Pucharze Króla rozegrano pierwsze spotkanie. Awans do kolejnej rundy wywalczył beniaminek La Ligi Espanyol.

Zespół z Barcelony rywalizował na wyjeździe z 5. drużyną La Ligi 2 Ponferradiną. Długo wydawało się, że wszystko, co najważniejsze w spotkaniu wydarzyło się na jego początku. W 4. minucie Adria Pedrosa zdobył gola na wagę awansu Espanyolu.

Goście nie kwapili się do zdobycia kolejnych bramek i w końcówce za to zapłacili. Yuri padł w polu karnym, sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał sam poszkodowany.

Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniki, a w rzutach karnych więcej spokoju zachowali przyjezdni, którzy wygrali konkurs 4:2 i już mogą myśleć o rywalu w kolejnej rundzie.

SD Ponferradina - Espanyol Barcelona 1:1 (1:1, 0:1) k. 1:3
0:1 - Adria Pedrosa 4'
1:1 - Yuri (k.) 88'